Yürüdükçe Coin Kazandıran Sweat Coin Türkiye’ye Gelecek mi?

Sweatcoin isimli, küresel çapta en çok konuşulan ve adından söz ettiren bir kripto parakazanma imkanı doğuran bir İOS uygulaması bulunuyor.

Bu uygulama; kripto para kazandırabilmek için uygulamayı kullanan kişilere şunu vaat ediyor: Ne kadar hareket edersen o kadar çok kripto para! Girişimciler, egzersiz yaptıkça kazandıran Sweatcoin uygulaması sayesinde kullanıcılarına farklı bir para kazanma şekli sunarak piyasada daha çok tercih edilebilirliklerini artırmayı hedefliyor. Şu an itibariyle 5.7 milyon dolarlık büyük bir hacim elde eden Sweatcoin, her kesimden tüm kullanıcıların son derece mettiği ve ne olduğunu, nasıl çalıştığını öğrenmek üzere sorguladığı konulardan biri haline geldi. Peki, kullanıcılarına yürüdükçe para kazanmayı vaat eden Sweatcoin uygulaması nedir? Spor yapılarak kripto para kazandıran Sweatcoin Türkiye’ye de gelecek mi?

Sweatcoin

SWEATCOİN NEDİR?

Sweatcoin, yalnızca İphone’ların İOS uygulamasında var olan ve kullanıcılarının günlük attıkları adım sayısına oranla kripto para kazanma fırsatı elde ettiği bir uygulamadır. Sweatcoin uygulaması, ortaya çıktığı günden bu yana kullanıcıların çok kısa bir sürede dikkatini çekerek Apple App Store’da üst sıralarda yerini alıyor. 5 milyondan fazla kullanıcısı bulunan ve yürüdükçe para kazandıran Sweatcoin uygulaması son bir yılda kullanıcılar tarafından yoğun bir şekilde tercih edilerek gelirinin %266 oranında artırmayı başardı.

SWEATCOIN UYGULAMASI NASIL ÇALIŞIYOR?

Kullanıcılar platforma kaydolduktan sonra, akıllı telefonları tarafından toplanan sağlık ve fitness verilerini uygulamaya bağlıyorlar. Uygulama atılan günlük adım sayısını hesaplıyor ve bunu GPS verilerinizle karşılaştırıyor. Sonrasında ise her 1000 adım için yaklaşık olarak 95 Sweatcoin veriyor. Kullanıcılar ise bu paraları, uygulama içi tekliflerde, hediye kartlarında ve ya indirimli spor ürünlerinde kullanabiliyor, anlaşmalı spor merkezlerinde indirimlerden faydalanabiliyor.

Sweatcoin

Uygulama yalnızca dış mekan yürüyüşlerinde söz konusu miktarı ödediğini özellikle belirtiyor. Çünkü cihazların adım sayarları tek başlarına yanıltıcı veriler sunabilirler. Bu nedenle ortalama adım ölçünüz hesaplanıp, GPS üzerinde bıraktığınız harita iziyle karşılaştırılıyor ve en adil sonuca ulaşılıyor. Bu dahiyane girişim, Sweatcoin kripto para birimini aynı zamanda yatırımcılara da açmış durumda. Yani kazanılan kripto paraların değeri artabilir.

SWEATCOİN TÜRKİYE’YE GELECEK Mİ?

5.7 milyon dolarlık hacme sahip olan Sweatcoin, melek yatırımcıların da dikkatini çekmiş durumda. Ancak söz konusu uygulama henüz ülkemizde hizmete geçmiş durumda değil.

Sweatcoin
Haber7