Özlenen Fenerbahçe’yi Geri Getirmeyi Hedefleyen Ali Koç, Alex’e Vefa İle Kalpleri Kazandı

Fenerbahçe başkanlık seçimine birkaç ay kaldı ve vizyon sahibi başkan adayı Ali Koç da biraz hızlandı. Özlenen Fenerbahçe’yi ve ruhu geri getireceğim sloganıyla aday olan Ali Koç kongre üyelerine yönelik açıklamalar yaptı.

Ali Koç, “Kulübüme ve başkanıma sadakatimi ve bağlılığımı bugüne kadar yaşananları bilen hiç kimse sorgulayamaz. Hayatımda kendim için yapmadığım birçok şeyi Fenerbahçe için yaptım. Benim en önemli karakterim sadakattir. Bundan dolayı adayım, karşınızdayım” diye konuştu.

Bazı insanların muhalefet yapmaları ve tenkit etmeleri için beklediğini vurgulayan Koç, “Böyle bir tavır fıtratımda yok. Fenerbahçe futbolda kaybetsin ki Ali Koç seçilsin düşüncesinde olan taraftarlar vardır. Bu düşünceyi tasvip etmiyorum. Böyle düşünenler varsa ben kesinlikle sizin için doğru bir aday değilim. Bana oy vermeyin” ifadelerini kullandı.

İKİ YENİ ŞUBE

“Öyle bir seçime gidiyoruz ki belki kaybedenin bugüne kadar ki en yüksek oyu alması söz konusu. Yakın geçmişte bu kadar erken kimse adaylığını açıklamadı. Bu seçimde uzun süredir göremediğimiz bir çekişme olacak. Amatör şubeleri kapatacak diyorlar.. Bırakın şubeleri kapatmayı var olan şubelere 2 şube ekleyeceğiz. Bedensel engelliler ve Espor şubesini açacağız.”

Adaylığı ile ilgili yaptığı çalışmalara değinen Koç, “Biz adaylığımızı açıkladıktan sonra ‘Seçilseydik ne yapardık’ üzerine çalıştık. Çağın gerekliliklerine göre yönetilen bir spor kulübünün kurumsal yapısı nasıl olmalı diye düşünerek kulüp ziyaretleri yaptık. Bu ziyaretlerde örnek kulüplerin yapılarını, vizyonlarını, işleyiş biçimlerini, sporcu üretme ve keşfetme anlayışlarını, teknolojiyi ve sosyal medyayı nasıl kullandıklarını inceledik. Markalarını nasıl yönettiklerini, taraftarlarıyla etkileşimlerini ve globalleşmenin nasıl sağlandığını tecrübe ettik. Bugüne dek yaptığımız çalışmalarda tecrübe ettiklerimden şunu söyleyebilirim ki; bir spor kulübünde 21’inci yüzyılın ihtiyaçları 20’nci yüzyılın yönetim anlayışıyla karşılanamaz” ifadelerini kullandı.

ALEX’E VEFA

Özlenilen değerleri anlatan videoda VEFA İÇİN. Cümlesinden sonra Alex’in ağlarken olan videosu çıkınca tüm salonda bir anda neşelendi. Bu hareketi Alex’e jübile organize edecek şeklinde algılandı ve bizleri de mutlu etti açıkçası. Kendisine başarılar diliyoruz.

Video için: