Libido, Hormonlar, Anksiyete, Uyku ve Enerji İçin Mükemmel Gıda Budur!

Maca tozu, eski zamanlarda İnka savaşçılarının savaşa gitmeden önce güçlenmek için kullandığı, inanılmaz bir lif, karbonhidrat ve mineral karışımıdır.

Bu süper gıda İnkaların savaşma ruhunu, libidosunu, dayanıklılığını ve gücünü arttırmaya yardımcı oluyordu. Maca tozunun hiç şüphesiz atletler arasında popüler olmasının da sebebi bu zengin besleyici içeriğidir.

Maca tozu nedir?


Maca tozu Peru’da And Dağları’nın yükseklerinde yetişen bir bitkiden elde edilir. Mineral, vitamin, enzimler ve önemli amino asitlerle doludur. Peru’da “And’ların afrodizyakı” olarak bilinir.

Maca tozunun içeriği:

B1, B2, C ve E vitaminleri
Mineraller, potasyum, iyot, çinko, kalsiyum, magnezyum, fosfor, demir, kükürt, bizmut, silikon, bor, kalay ve silis
Yağ asitleri, kompleks alkaloidler ve steroller

Maca tozu doğal yollarla cinsel isteği arttırır: Maca’nın faydaları

Maca tozu doğurganlığı arttırır. Yapılan laboratuvar araştırmalarında Maca ile beslenen erkek farelerin sperm sayısı ve dişi farelerin yumurtaları artmıştır. Peru’da hem doğurganlığı hem de gücü arttırmak için kullanılır.

Bu tozda “macamides” ve “macaenes” adlı verilen kendine has iki bileşen vardır. Bu bileşenler enerji seviyesini önemli derecede arttırır. Ayrıca Maca tozunda yüksek miktarda demir, manganez ve fosfor bulunur ve yorgunlukla savaşmaya yarar.

Bu inanılmaz toz direk olarak endoktrin sistemine etki eder ve vücuttaki hormonların dengelenmesini yardımcı olur. Vücudu, dengeyi yeniden sağlamak için kendi hormonlarını üretmeye teşvik eder. Hormon dengesinin vücudun düzgün çalışması için ne kadar önemli olduğunu da hepimiz biliriz. Maca tozu adet dönemi öncesi semptomları ile başa çıkmak için de faydalıdır çünkü vücuda doğal yollarla hormon üretebilmesi için ihtiyacı olan besinleri verir.

İçerdiği kendine has alkaloidler, sayısız mineral ve vitamin açısından inanılmaz bir kaynaktır. Strese karşı etkilidir ve vücudu güçlendirerek dayanıklılığı arttırır.

Daha önce de belirttiğimiz gibi Maca tozu hem erkeklerde hem de kadınlarda da libidoyu yükseltir. Yapılan birçok araştırma da cinsel isteği doğal yollarla arttırdığını göstermiştir.

Kaynak: hayatbilgileri.com