UFO Gözlemcisi Scott C. Waring Herkesi Uyardı: Mars’ta Yaşamdan Çok Daha Fazlası Var!

Geçtiğimiz günlerde NASA tarafından yayınlanan ilginç fotoğraflar sonrası ünlü UFO gözlemcisi Scott C. Waring ve ünlü jeolog John Grotzinger çarpıcı yorumlarda bulundu.

NASA‘nın yayınladığı fotoğraflarda görülen devasa kaşık haberini geçtiğimiz günlerde sizinle paylaşmıştık. NASA’nı yaptığı bu paylaşım sonrası konuşan ünlü UFO gözlemcisi Scott C. Waring, yayınlanan fotoğrafların tahmin edilenden çok daha farklı anlamlara geleceğini açıkladı.

İlginç fotoğraflar için, “İncelediğim görseller, sadece Mars’ta yaşam olduğunun bir kanıtı değil, bizim sandığımızdan daha fazla insana benzediklerinin de kanıtı. Mars’taki canlılar aynı bizim gibi milyonlarca yıl içinde gelişmiş ve evrimleşmiş. Bu dört ayaklı hayvanı fotoğraflarda saptadım. Örümcek Maymun’a benzeyen bir figür. Fotoğraflarda başka anomaliler de saptadım: Evler, insana benzeyen varlıklar, çeşitli mimariler hatta dekoratif aksesuarlar. Bunlar gerekenden fazlasını ispatlıyor.”sözlerini kullanan Scott C. Waring aksine daha bilimsel bir yaklaşım sunan jeolog John Grotzinger ise şu ifadelerle olaya yaklaşıyor.

“Mars’ın yüzeyine baktığımda hiçbir aşırılık görmüyorum. Aksine karşımda yaşam için uygun bir habitat var. Mars’ın en alçak noktasında bir krater var ancak kesinlikle fazla asit saçmıyor. Asidofil bakterilerin yaşaması için elverişli bir ortama bakıyorum. Su ile uzun etkileşimli bir geçmişi ispatlayan kimyasal karmaşa var. Kimya ne kadar karmaşıksa, canlıların yaşama şansı o kadar yüksektir.”

Yaşanan tüm gelişmeler sonrası Mars’ta yaşam bulunduğunu ancak bunun NASA tarafından gizlendiğini iddia eden komplo teorisyenleri ile bunun tam aksini savunan bilim insanlarının savaşı ne zaman bitecek bilmiyoruz. Ama ne olursa olsun bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.