Turistlerle Dolmadan Önce Ziyaret Etmeniz Gereken 15 Büyüleyici Yer

Tatile gitmek istediğimiz zaman genellikle herkes tarafından tercih edilen ve turistlerle dolu yerlere yolculuk etmek zorunda kalıyoruz. Ve ister istemez “burası daha az kalabalık olsa ne güzel olurdu” diye düşünmekten kendimizi alamıyoruz.

Bu durumdan muzdarip olanlar için Dünya’nın dört bir yanından henüz gezginler arasında çok popüler olmamış, gizli saklı mekanları sizler için bir araya getirdik.

İşte Turistlerle Dolmadan Önce Ziyaret Etmeniz Gereken 15 Büyüleyici Yer;

1# Salinas Grandes, Arjantin

Bu tuz çölü aslında 250 km uzunluğunda ve 100 km genişliğinde büyük bir tuz bataklığıdır. Yağmur yağdığında dev bir ayna haline gelir. Birçok demiryolu ve kara yolu bağlantısı içerse de erişilemez kabul edilen Salinas Grandes bu nedenle çok fazla popüler değildir.
2# Bangladeş

Bangladeş, farklı kültürü ve zengin tarihi ile dikkat çeken güzel bir ülkedir. Maharaj konakları, dünyanın en büyük mangrov kıyısı ve gezegenin en uzun plajı Bangladeş’te bulunmaktadır.
3# Ambergris Caye Adası, Belize

Ambergris Caye adası zengin bir tarihe sahiptir. Çeşitli zamanlarda Hint Mayaları, balina avcıları ve korsanlar tarafından kullanılan ada dünyanın en uzun ikinci resifi olan Belize Set Resifi’ne olan yakınlığı nedeniyle dalgıçlar tarafından da tercih edilmektedir.
4# Sofya, Bulgaristan

Avrupa başkentleri arasında en ucuzu olan Sofya nefes kesen mimari zenginliği ile dikkat çekmektedir. Bazı uzmanlara göre potansiyel turizm merkezi olan Sofya’yı kalabalık olmadan gidip görmek gereklidir.
5# Manila, Filipinler

Manila, Filipinler’deki ikinci büyük kenttir. Lezzetli mutfağı ile dikkat çeken Manila’da başka bir yerde 95$’a yiyebileceğiniz yemeği 18$’a yiyebilirsiniz. Kentin bunun dışında eski kiliseleri, sarayları, manastırları ve müzeleri bulunmaktadır.
6# Busan, Güney Kore

Turistlerin orduları hala Seul’e giderken, Güney Kore’nin ikinci büyük şehri Busan’ı ziyaret etmek sizler için daha yararlı olacaktır. “Kore’nin yaz başkenti” olan Busan sanat müzesi, açık kuş barınağı ve balık pazarı ile ünlüdür.
7# Roatan, Honduras

Cruise gemileri yalnızca 2005 yılından bu yana ziyaret ettiği Roatan kumsalı Honduras’ın en güvenli noktalarından biridir. Büyük Set Resifi’ne olan yakınlığı ile dikkat çeken Roatan dalgıçların ve balıkçıların ilgisini çekmektedir.
8# York, Birleşik Krallık

York, İngiltere’nin en güzel ve en tarihi şehirlerinden biridir. Her İngiliz kasabasında olması gereken barlar, çay evleri, kafeler, kiliseler, eski binaların bulunduğu York’un en önemli noktası 500 yıldan eski olan katedraldir.
9# Apulia, İtalya

Azur denizi, kırmızı toprakları ve altın gün batımları ile dikkat çeken doğa harikası Apulia’da Bari Kalesi, Santa Croce Bazilikası ve Rignano Garganico Arkeoloji Müzesi gibi tarihi mekanlar da bulunmaktadır.
10# Koh Rong, Kamboçya

Uygarlıktan bir mola vermek isterseniz, kesinlikle Koh Rong adasını ziyaret etmeniz gerekir. Gökdelenlerin, arabaların ya da gürültünün olmadığı Koh Rong sessizlikle sarmalanmış balıkçı köyleri ile dikkat çeken eşsiz bir doğa harikasıdır.
11# Kep, Kamboçya

1908’den bu yana Fransız elitlerinin uğrak yeri olan Kep fantastik restoranları ve ultra lüks villaları ile meşhurdur.
12# Myanmar

Güneydoğu Asya’nın küçük ülkesi Myanmar artan turizm potansiyeli, izole edilmiş Inle Gölü ve Shwedagon Paya Tapınağı ile dikkat çekmektedir.
13# Jose Ignacio, Uruguay

Sadece 300 kişinin yaşadığı Jose Ignacio yaz aylarında ise Shakira gibi süper yıldızları ağırlıyor. Lüks otelleri ve şık restoranları dikkat ön plana çıkan Jose Ignacio hem lüksü hem de mahremiyeti bir arada sunuyor.
14# Phu Quoc Adası, Vietnam

Adeta cennetten bir parça olan Phu Quoc kar beyazı kumsalları, kristal saflığındaki suları ve zümrüt yeşili ormanları ile kano ve dalış gibi türlü aktivitelere ev sahipliği yapmaktadır.
15# Zambiya ve Zimbabve

Hwange Milli Parkı ile dikkat çeken bölge 14600 kilometrekarelik geniş alanda bulunan nadir bitki türleri ve vahşi Afrika hayvanları ile dikkat çekmektedir. Hwange’nin belki de en önemli noktası içerisinde yaşayan 30 bini aşkın fildir.

Kaynak: brightside.me