Testere X filmi şimdiye kadarki en iyi eleştirileri aldı. Yeni Testere bir başka!

Testere serisi en klasik seriler arasında yer alıyor ve şimdiden puan sitelerinde rekor kırmış durumda.

Yeni Testere filmi, kanlı korku serisine şimdiye kadarki en iyi eleştirilerini kazandırdı. Serinin 10. filmi Saw X çıktı ve eleştirmenler onu serinin 19 yıllık tarihindeki en iyi filmlerden biri olarak övdü. Seri 2004 yılında piyasaya sürüldü ve yalnızca 1 milyon dolarlık (817 milyon £) bir bütçeyle 103,9 milyon dolar (84,9 milyon £) hasılat elde ettikten sonra sekiz devam filmi ortaya çıktı; bunlardan sonuncusu Jigsaw 2017’de piyasaya sürüldü. Chris Rock’ın başrol oynadığı Spiral: From the Book of Saw adlı yapım da yayınlandı.

Her ne kadar seri çoğunlukla gişede iyi bir performans sergilese ve kült bir hayran kitlesi oluştursa da, genel olarak en güçlü film olarak kabul edilen ilk film de dahil olmak üzere eleştirmenler büyük ölçüde filmi çok sevmemişti.

Saw X, kurbanlarının yaşama arzusunu onları korkunç mekanizmalara yerleştirerek test eden Jigsaw katili John Kramer’ı canlandıran orijinal yıldız Tobin Bell’i geri getiriyor.

Testere X’teki olaylar, birinci ve ikinci Testere aletleri arasında geçiyor ve ölümcül kanserinden kurtulmak için FDA onaylı olmayan bir tedavi görmek üzere Meksika’ya giden Kramer’in hayatında daha önce görülmemiş bir bölümü sergiliyor. Rotten Tomatoes toplu sitesinde 56 incelemeden sonra Saw X yüzde 86 puan aldı. Bu, ilk film olan en iyi değerlendirilen ikinci Testere filminden yüzde 36 daha yüksek. James Wan’ın yönettiği 2004 yapımı film, yüzde 50.

Kaynak: https://tele1.com.tr/yeni-testere-filmi-simdiye-kadarki-en-iyi-elestirileri-aldi-923708/