Tekila’nın Bilinmeyen Bir Faydası Keşfedildi

Meksika Ulusal Politeknik Enstitüsü Araştırma ve İleri Çalışmalar Merkezi yaptığı araştırmalar sonucunda tekilanın kemik erimesine iyi geldiğini keşfetti.

Her ne kadar alkol tüm kötülüklerin anası olsa da bilim dünyası her geçen gün alkolün sağlık amaçlı kullanıldığı takdirde fayda getireceği yeni alanlar tespit etmeye devam ediyor.

Dr. Mercedes Lopez
‘in başkanlığında Meksika Ulusal Politeknik Enstitüsü Araştırma ve İleri Çalışmalar Merkezi‘nde araştırmalarını sürdüren ekip Science Daily dergisinde yayınladıkları makale ile tekilanın ana maddesi olan gave tequilana (blue agave) bitkisinin kemik erimesine büyük engel olduğunu tespit ettiklerini duyurdu.

Kemik erimesi sorununa yakalanan fareler üzerinde yapılan araştırmada agave tequilana enjekte edilen farelerin diğer farelere oranla sekiz haftalık süreç sonrasında protein değeri osteokalsin‘in %50 oranında arttığı ve kemik çaplarında büyüme tespit edildi.

Yapılan bu keşfin dünya üzerindeki 200 milyon hasta için devrim niteliğinde olduğu ve agave tequilana bitkisi temelli bir ilacın gelecekte kemik erimesi sorununu kökten çözeceği ifade edildi.

Ama siz, siz olun kemik erimesi sorununu çözmek için tekilaya yüklenmeyin 🙂