TAROT TABANLI HAFTALIK BURÇ YORUMU: 10-16 MAYIS 2021

Haftalık burç yorumu köşesine hoş geldiniz! Bu hafta her burcu ayrı ayrı inceledik. Sağlık-Aşk-Kariyer olarak kendi burcunuzda sizi bu hafta bekleyen şeyleri okuyabilirsiniz! Unutmayın, yükselen burcunuz da güneş burcunuz kadar önemli! O yüzden yükselen burcunuzu da göz önüne almanızı tavsiye ederim. O zaman hadi başlayalım!

NOT: Unutmayın ki bu yorumlar geneldir, kişiye özel açılımlar için bana instagram hesabımdan ulaşabilirsiniz. Fotoğrafa tıklayarak sayfamı ziyaret edebilirsiniz 🙂

 

KOÇ (21 Mart – 20 Nisan)

Merhaba Koç burçları ve yükselen burcu koç olanlar! Bu hafta aşk hayatınız gerçekten çok olumlu gözükmekte. Yalnız olanlar için ümit verici ve mutlu edici bir talip hayatlarına girebilir. Özellikle birlikteliği olanlar bu hafta ilişkilerini bir sonraki seviyeye taşımak için çok güzel kararlar alabilirler. Ufukta evlilik teklifi, evliliğe karar verme ve evlilik zamanını belirleme gibi olumlu durumlar gözükmekte. Evli olanlar için ise aile büyütmek için adımlar atabilir veya mutlu haberler alabilirler. İkili ilişkinizdeki uyumu yoğun bir şekilde deneyimlediğiniz bir hafta olacak.

Kariyer olarak koç ve yükselen koç burçları için beklenen bir terfi gelebilir veya iş arayanlar için hayalindeki işe kavuşulabilir. Ancak bu süreçte sakin ve emin adımlarla ilerlemekte de fayda var çünkü kariyer konusunda yapılabilecek egoist davranışlar gereğinden fazla yükü sırtlamana neden olabilir. Kariyerde yapılabilecek en güzel adım bu hafta için bakış açısını genişletmek, inandığın şeyler uğruna savaşta dahi bulunulsa biraz işleri ağırdan almak ve uğruna savaştığı şeyin uzak bir amaç veya sevilmek için yaptığı bir şey olmaması gerek. Ayakların yere basmalı ve yaptığın şeyi neden yaptığını hatırlamalısın.

Sanırım Sağlık konusunda ağırlıklı bir endişe taşıyorsun. Tabi şuanda herkes seninle aynı durumda! Ama etrafımızdaki zorlu sürece direnmek yerine artık bunu kabullenmelisin. Eğer kabullenmezsen ruhsal anlamda daha da çökebilirsin. İnsanlarla biraz daha sosyalleşmelisin, tabi kurallar çerçevesinde. Çünkü bedensel sağlığından çok ruhsal sağlığın ön plana çıkmış durumda, o da sana biraz sosyalleşmenin iyi geleceğinin sinyallerini vermekte.

BOĞA (21 Nisan – 20 Mayıs)

Merhaba Boğa burçları ve yükselen burcu boğa olanlar! Aşk hayatınızda bir durgunluk, bekleyiş görmekteyim. Yalnız olanlar için kendi klasmanında aradığı kişilerin gelip onu bulmasını bekleme gözüküyorken ilişkisi olan boğalar için de emek verilmiş yaşanmışlıklar sonucunda bir karar verme süreci içinde bekleme durumu gözükmekte. Bu bekleyiş geleceğin belirsizliğinden veya kişiler arasında sezilen saklı gizemlerin ortaya çıkması üzerine olabilir. Boğalar bu durumdan ne kadar sıkılmış olursanız olun süreci zorlamamanız ve beklemeniz sizin hayrınıza olacaktır.

Kariyer olarak gerçekten mutlu edici bir hafta geçireceksiniz gibi. Birçoğunuz için patronunuzdan bitirdiğiniz veya başladığınız bir iş sonucunda verilecek güzel övgüler belki de ödüller sizi maddi manevi bir üst seviyeye taşıyabilir veya isminizin iyi anlamda duyulmasına neden olabilir. Aynı zamanda potansiyel iş görüşmeleri, anlaşmalar da bu haftanın konusu olabilir. Ancak bu görüşmelerde egoistlikten biraz uzak durulmalı ve istekler açık olarak söylenmelidir. Yoksa sonuçlar beklenildiği gibi olmayabilir.

Sağlık açısından biraz kendinizle mücadele içinde olabilirsiniz. Hastalığınız mide, ciğer, kalp ve sırt konuları üzerine olabilir. Hasta iseniz bu hastalık sizi yıpratmış olabilir duygusal anlamda. Ancak biraz daha sabırlı olmanız gerekmekte. Kısa zamanda tekrardan eski gücünüze kavuşacaksınız. Bu hafta sonuna doğru biraz daha kendinizi rahat hissedebilirsiniz.

İKİZLER (21 Mayıs – 21 Haziran)

Merhaba İkizler burçları ve yükselen burcu ikizler olanlar! Bu hafta aşk konusunda çok duyarlı ve hayalperest bir havanız var. Bu hafta yeni bir aşk teklifi, hoşlanılan kişiden gelmesi muhtemel bir mesaj yolda gibi gözüküyor. Bu mesaj başkası tarafından da size ulaştırılabilir. Belki de ayrı olduğunuz ve düşündüğünüz biri var hala. Bu kişiden gelebilecek veya sizin bu kişiye edeceğiniz bir itiraf da olasılıklar arasında. Ancak bu duygusal halinizi üzerinizden atın, olayı hayatınızı etkilediği anda bir kenara koyun, kim bilir belki de tamamen bitirmeniz iyi de olacaktır çünkü bu kişiden size gelecek mesajlar olacak gibi duruyor. Evli olan ikizler burçlarını ise gayet uyum içinde geçecek bir hafta bekliyor.

Kariyer konusunda biraz dikkatli olmalısınız. Çünkü çok çalışıyorsunuz! O kadar ki her yere iş götürmek gibi bir durum oluşmuş gibi. Çok çalıştığınız için de bu sizi OF dediğiniz noktaya getirebilir ve pılınızı pırtınızı toplayıp kaçmak isteyebilirsiniz. Ama sakin olun. Biraz kendinize de zaman ayırın. Çok çalışmak kafanızı dağıtacağı için biraz daha yavaş ilerlemeniz daha sağlıklı olacaktır. Bu daha iyi odaklanmanıza ve yaratıcılığınızın artmasına yol açacaktır. Bireysel olarak kendinize bu kadar yüklenmeyerek, etrafınızda size yardım edebilecek insanlara izin vermek sizi rahatlatacaktır.

Sağlık konusunda çok endişelisiniz, hassas bir bünyeye sahip olma durumunuz muhtemeldir. Ciğer veya böbrekler konusunda sıkıntılar yaşıyor olabilirsiniz bu nedenle de izole olmanın iyi geleceğini düşünüyorsunuz ama biraz rahat olun sıkmayın kendinizi, bu kadar içe kapanmayın bu mental sağlığınız için de iyi olmayacaktır. En azından arkadaşlarınızla görüntülü konuşmalar yapmaya çalışın. Kendinizi fiziksel olarak korumuş olduğunuz için bunalıma girmemeniz sizin için daha iyi çünkü kendini koruyarak daha iyi yapıyorsun, hassassın ama mental sağlığını da korumayı unutmaman lazım!

YENGEÇ (22 Haziran – 22 Temmuz)

Merhaba Yengeç burçları ve yükselen burcu yengeç olanlar! Bu hafta aşk konusu sizin için çalkantılı olacak gibi. Aşk hayatınızda seçimlerle boğuşuyorsunuz ve bu sizin bazen uykularınızı kaçıracak seviyeye de gelebiliyor. İçsel olarak bir çatışma halindesiniz ve kendinizi kapan sıkışmış gibi hissediyorsunuz. Biraz daha duygusal anlamda kendinizi rahat bırakmanız, seçimlerde boğulmak yerine bir şeye odaklanmanız sizin yararınıza olacaktır çünkü yaz aylarında bu kadar kendinizi sıkmanızın size sıkıntıdan başka bir şey getirmediğini göreceksiniz. Ayrılık yaşamışsanız da zaten yazın yapacağınız güzel başlangıçlar olacağı için şuanda kendinizi biraz toparlanmanız yaza daha iyi girmenize olanak sağlayacaktır. Evli olan Yengeç burçları için ise bu hafta verimli geçecek, hamilelik haberi bile alabilirsiniz: Her şey gönlünüze göre olsun diyelim o zaman 🙂

Bu hafta kariyer konusunda bazılarınız için bitişler olabilir ama bu bitiş gerçekten hayrına olacak gibi gözükmekte, kendini kaybetmiş gibi hissettiğin bir nokta olacak ve ne istediğine karar vermek için kariyerini sonlandırabilir, veya ona ara verebilirsin. Halihazırdaki işini gerçekten yapmak istemediğinin farkına varabilirsin. Bu bir özgürleşme hissi yaşatırken maddi veya manevi acı da hissettirebilir ama hiç merak etme özgüvenini tekrardan eline alacaksın ve hayalini kurduğun iş için kollarını sıvayacaksın.

Sağlık açısından baldır ve bileklerde sıkıntı yaşayabilirsin. Sana ihanet edebilecek insanlar olabilir ve bunun sonucunda duygusal bir çöküş yaşama durumun olası. Duygusal bir derinlikten kaynaklı bunalım da olası olabilir. Ama bu kişileri affedip önüne bakmalısın yoksa sana sağlığını etkileyeceği bir hüzün bırakmaktan öteye gitmeyecektir. Sağlığın önemli!

ASLAN (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Merhaba Aslan burçları ve yükselen burcu aslan olanlar! Bu hafta aşk hayatınıza problem çözücü olarak başlama durumunuz var, hayatınıza iyi gelmeyen kişi konusunda artık düşünmeniz size iyi gelmiyor. Size hizmet etmeyen ilişkileri bitirmeniz sizin yararınıza olacaktır. Geçmiş yaşantınızdan veya yeni tanıştığınız birinden tatlı bir aşk teklifi alabilirsiniz! Bu duruma da kayıtsız kalmayacakmışsınız gibi duruyor. Yoğun bir aksiyon alma ve bu yeni gelen teklife şans verme isteğiniz olacak. Ama biraz sakin olup durumu değerlendirmeniz iyi olur özellikle de yeni bir ilişkiden çıktıysanız kendinize zaman ayırmanız daha iyi olacaktır. Evli olan aslan burçları ise biraz çalkantılı bir durumda gibi. Bir çatışma hali söz konusu olabilir ama bu çatışmalar bir sonuca bağlanmıyor çünkü bunları siz yaratıyormuşsunuz gibi. Biraz durup düşünmeniz size daha berrak bir yol gösterecektir.

Kariyer konusunda biraz kendinizi sıkışmış hissediyorsunuz. Önünüzü göremiyormuşsunuz gibi bir durum var. Patronunuzla olabilecek potansiyel bir tartışma da mevcut. Aslında bulunduğunuz durumdan sıyrılabilecek gücünüz var, sanki kendinizi sıkıştırmışsınız. Ama aksiyon almalı ve potansiyelini ortaya çıkartmalısınız, bundan korkmayın. Bu konuda sezgilerinize güvenmeniz iyi olacaktır.

Sağlık konusunda bu hafta bir diz sıkıntısı çekme durumunuz olabilir. İşten kaynaklı bir hastalıkla da karşı karşıya gelebilirsiniz. Hasta olma durumunuz olsa da kendinizi yıpratmayın çünkü iyileşme süreciniz hızlı olacak. Her şey iyi olacak, negatif duyguları üzerinden atmalısın.

BAŞAK (23 Ağustos – 22 Eylül)

Merhaba Başak burçları ve yükselen burcu başak olanlar! Bu hafta aşk konusunda cesaretli olacaksınız. Aşk hayatınızda olumlu yönde değişimler olacak gibi duruyor. Enerjiniz çok yüksek ama ilişkide bir oyalama sezebilirsiniz, sanki yerinde sayan bir şey varmış gibi. Ama bunun ne olduğunu karşı tarafın söylemesini beklemek yerine sizin adım atmanız süreci hızlandıracaktır. Sevgililer için ise biraz daha birbirinizle sosyalleşmeniz, iletişim kurmanız, birbirinize zaman ayırmanız daha sağlıklı olacaktır. Evli başak burçlarının ise kafaları biraz bulanık gibi. Hızlı kararlar alma gibi bir durum yaşanabilir ama biraz durup nefes almak, almak üzeri olduğu kararı gözden geçirmek daha sağlıklı bir yaklaşım olacaktır.

Kariyer konusunda işine biraz daha odaklanması iyi olacaktır. Bazen çalışırken aklınız başka yerlere kayıyor olabilir ve bu da verimliliği azaltabilir, zaman ayırıp parasal kaynaklar üzerinde biraz çalışmanız sizin yararınıza olacaktır. Çünkü hayatınızda bu konular hakkında bazı sıkıntıları çözmüş olsanız da hala kafanızı kurcalayan şeyler var. Kariyerinizde kendinizi geliştirmeniz de olumlu sonuçlar verecektir, yani bu hafta gelebilecek fırsatları değerlendirmekte fayda var.

Sağlık açısından dizler ve baldırlarla ilgili biraz problem olabilir. Potansiyel psikolog görüşmeleri yaşama durumu da mevcut. Ama bu hafta sağlık açısından olumlu bir hafta sizin için. Eğer hastaysanız iyileşme potansiyeliniz yüksek. Muhtemel sağlıkla ilgili yapılmış testlerin sonuçları da olumlu gözükmekte.

TERAZİ (23 Eylül – 23 Ekim)

Merhaba Terazi burçları ve yükselen burcu terazi olanlar! Bu hafta aşk konusunda eskiden gelen birileri olabilir. Bu kişiyi affetmek isteyebilirsiniz ve birlikteliğe devam etme düşünceniz olabilir ancak bu ilişki artık geçmişte kalmış bunu kabullenmeniz gerekiyor ve bu ilişkiyi kafanızda bitirmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Bir şeylerin artık gitmesine, bitmesine izin vermeniz gerekiyor. Evli terazi burçları için ise peşin hüküm vermenin iyi olmadığını görmekteyim. Yani aslında yüzeyde görünenden daha fazlası var o nedenle dikkatini verip biraz daha bakması gerek olaylara.

Bu hafta kariyer konusunda değişiklik yapmanız olası veya bulunduğunuz departmandan başka bir departmana aktarılma durumunuz da olabilir. Bu değişim size duygusal bir çıkmaza sürükleyebilir, yani arada kalmış hissi verebilir. Ama bunun yanında gelebilecek acemilik hissi sizi bu duygusal duruma sürüklememeli, aksine bu değişimi fırsata çevirmelisiniz. Çok fazla bir haberleşme durumları da mevcut. İş kaynaklı gelecek mailler, mesajlar olabilir dikkatli bir şekilde okunup verilecek cevapları birkaç kez gözden geçirmeniz faydalı olacaktır. Bir yerden beklediğiniz bir paradan da haber alabilirsiniz.

Sağlığınız baya yerinde gibi bu hafta. Biraz boğaz ve boyun bölgenizde ufak sorunlar olabilir. Belki biraz sağlık harcamalarınız da olabilir. Bu harcamalarınız estetik üzerine de olabilir. Ama sonu mutlu olacak gibi gözüküyor.

AKREP (24 Ekim – 22 Kasım)

Merhaba Akrep burçları ve yükselen burcu akrep olanlar! Bu hafta akrep burçları için davet yüklü bir hafta olabilir. Küçük jestlerle karşılaşabilir, telefon araması veya mesaj alabilirler. Yeni bir aşk teklifi bile olabilir bu da güzel bir arzu uyandırabilir sizlerde. Ancak bu sıralar çok bir bağlılık peşinde değilsiniz gibi. Yani biraz gönül eğlendirmek isteyebilirsiniz, aşkta biraz bağımsız olmak istiyor gibisiniz. Evli akrep burçları ise dengeli bir hafta geçirecek, evlilikte biraz tolerans ile sakin ve sıcacık bir hafta sizi bekliyor gibi.

Çok çalışıyorsunuz. Her yerinizden adanmışlık akmakta. O kadar ki bazen etrafınızda olup bitenlere karşı bir kopukluk oluşmuş. Belki size çok güzel iş teklifleri yapılacak ama bu adanmışlığınız nedeni ile bu teklifleri göremeyeceksiniz. Biraz daha kafanızı kaldırıp etrafınıza bakmanız bir oh çekmeniz kariyeriniz açısından iyi olacaktır. Çünkü hafta sonuna doğru bu adanmışlığınız bir çekişmeye de neden olabilir, belki patronunuzla belki de iş arkadaşlarınızla.

Bu hafta sağlık konusunda omuzlar, kollar ve ellerinizle ilgili konular gündeme gelebilir. Hasta iseniz etrafınızdakilere suçlama gibi bir durumunuz olabilir. Ancak bakış açınızı değiştirip olayı daha objektif görmeniz gerekmekte. Çok çalıştığınız için sağlığınızı da ihmal etmiş olabilirsiniz. Dikkatli olmanızda fayda var.

YAY (23 Kasım – 21 Aralık)

Merhaba Yay burçları ve yükselen burcu yay olanlar! Bu hafta uzun zamandır uğraştığınız ilişkinizde bir sonuç elde edebilirsiniz ve bu sizin için gerçekten tatmin edici olacaktır. Ancak oyalama hissinden kaynaklı bitişler de olsa, ilişkinin bir üst seviyeye taşınma durumu da olsa, sizin için ufukta gidilecek bir yol gözükmekte. Karşı tarafın adım atmasını beklemek yerine bir şeyleri sonuca ulaştırmak adına adım atmayı denemelisin. Çünkü geçmişte hallettiğin şeyler seni rahatlatsa da kafada hala çözülmemiş sıkıntılar bulunmakta. Evli yay burçları da olaylar karşısında kendi iç seslerine güvenmeli ve belki de biraz duyarlı olmayı denemeliler.

İş konusunda bir mükelleşme içinde olacaksınız. Bunun sonucunda gelen bir kutlama var gibi, bunu siz de düzenlemiş olabilirsiniz veya patronunuz sizin için bunun adımını atacak. İşte ön plandasınız ve kendinizle gurur duyuyorsunuz. Ama yine de sahip oldukların için şükretmeyi unutma. İşinizde hayat dolusunuz ve sürekli bir şeyler başlatmak istiyorsunuz. Bu hafta başlatma enerjiniz yüksek. İyi değerlendirebilirsiniz.

Sağlık anlamında yakın çevrenizden gelebilecek olumsuz haberler olabilir. Veya olumlu beklediğiniz bir haber sizin adınıza olumsuz sonuçlanmış olabilir. Mide, ciğer, sırt ve kalp, çocuklarınızla ilgili sıkıntılar veya hamilelik sorunlarınız ortaya çıkmış olabilir. Bedensel sağlığınız, sizi duygusal olarak çalkantıya sürükleyebilir ama metin olun, bu işi de başarıyla halledeceksiniz. Haftanın sonu daha aydınlık duruyor.

OĞLAK (22 Aralık – 20 Ocak)

Merhaba Oğlak burcu ve yükselen burcu oğlak olanlar! Aşk hayatınızda biraz depresiflik varmış gibi, hüzünlü bir gerçek ortaya çıkabilir. Bekar olanlar için reddedilme durumu olabilir. Ama bu hüzün karşısında dik durmanız sizin için daha iyi olacaktır. Kendi adınıza daha başarılı hissedecek ve belki sizden kaynaklandığı zannedilen şeyin aslında sizinle hiç alakası olmadığı ortaya çıkacaktır. Evli olan oğlak burçlarının ise biraz haftası çalkantılı olabilir. Aile içinde bazı sıkıntılar uykularınızı kaçıracak seviyeye ulaşmış gibi gözüküyor ama bunların yaşanması gerekiyordu. Ama kısa zamanda bu çatışma sona erecek merak etmeyin.

Oğlak burçları kariyer konusunda bu hafta çok şanslı. Ufukta olası bir terfi veya zam gözükmekte. Kariyerinizde ilerlediğiniz şu dönemlerde elinize gelen işleri yalnız yapmanız daha iyi olabilir. Grup çalışması için pek de uygun gözükmüyor bu hafta. Yalnız çalışmanız sizi daha verimli ve huzurlu kılabilir.

Sağlık konusunda kafanızı çok yoruyorsunuz. Belki de haklısınız. Bir doktorla görüşmeleriniz var gibi. Hastane işleriniz olabilir ama bu işlerde başkasından yardım istemeden kendiniz halletmeye odaklanmış durumdasınız. Belki de size manevi destek vermek için yanınızda olmak isteyen insanlara biraz daha izin vermeniz mental anlamda sizi rahatlatacaktır.

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

Merhaba Kova burcu ve yükselen burcu kova olanlar! Aslında aşk hayatında kendinize güveniniz tam ama hoşlandığınız kişi veya sevgiliniz ile aranızda köprü kurmasını istediğiniz birileri var gibi. Ya olmazsa diye düşünceleriniz var. Bu konuda kendi kendinize bir savaş halindesiniz. Kendi içinize artık kapanmamanız lazım. Düşüncelerinizi ve isteklerinizi rahatça dile getirmelisiniz. Evli kova burçlarını ise bolluk dolu bir hafta bekliyor gibi. Potansiyel hamilelik haberleri de gündemde olabilir.

Çok fazla işi yüklenmişsiniz ve her şeyi kendiniz yapıyorsunuz. Biraz sırtınızdaki işleri hafifletmeniz gerek çünkü bu sizi biraz fazla yormuş. İsyan etmeden ilerlemelisiniz sürece güvenmeniz daha sağlıklı olacaktır. Ama tabi soluklanmanız da daha verimli işler ortaya koymanız demek. İşini zorlama zaten ilerleyeceksin.

Çok sağlıklı bir hafta olacak gibi sizin için. Hastalıktan iyileşmeler gündeminizde olabilir. Uzun zamandır çektiğiniz bir hastalığın sonuca ulaşması da muhtemeldir.

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Merhaba Balık burcu ve yükselen burcu balık olanlar! Bu hafta aşkta gerçekten şanslısınız. Yeni ve mutlu bir birlikteliğin başlangıcı olurken bekarlar için, birlikte olanlar adına sevgilerini tazelemek anlamına gelen bir haftaya giriş yaptınız. Sevgi alış-verişinizin yoğun olacağı bir hafta olacak. Kendinize olan sevginiz de beslenecek. Belki potansiyel evlilik teklifi olabilir çünkü balık burçları için aşk hayatında bir kutlama görüyorum. Evli balık burçları için çocuk haberi alma durumu olabilir. Belki bu biraz can sıkıcı olabilir ama acemi yaklaşmadan olayları daha yakından görmeye çalışmakta her iki taraf için fayda var.

Kariyer de şanslı olan burçlar arasındasınız. Olası bir terfi veya zam durumunuz var. Yaptığınız işi bedenen ve ruhen severek yapıyorsunuz. Birçoğunuz işiyle bütünleşmiş durumda. Zaten bunun da meyveleri yakında toplanacaktır. Sabırlı olun ve yaptığınız işe aynen devam edin!

Biraz sağlık adına koşturmaca dolu bir hafta olabilir. Ya da ufak sağlık sorunlarını gözünüzde büyütebilirsiniz ama sakin olun çok da büyütülecek bir şey yok. Zaten bedeniniz bu sıralar sandığınızdan da sağlıklı. Olayları büyütmemekte fayda var.

Burçlara ise genel olarak verilecek tavsiye ise;

Biraz daha cömert olmalısın. Olayları daha derinden ve bilgece değerlendirerek adım atman senin için daha iyi olacaktır. Bu şekilde bir farkındalık yaratabilir ve bir aslan gibi işleri eline alabilirsin. Saygı görmek istiyorsan ona göre davranman gerek.