Su Şişeleri Artık Eskide Kaldı! Bu Yenilebilir Su Baloncukları Plastik Atık Problemini Çözecek Cinsten.

Dünyanın birçok problemi var ve bunlardan biri de plastik atıklar. Sadece Amerika’da her yıl 35 BİLYON su şişesi atılmakta.

Plastik atık oranını arttırdığımızı farkedene kadar ailem ve ben plastik su şişelerinden alırdık. Şimdi ise, işe ve okula rahatça götürebildiğimiz doldurulabilir cam şişeleri kullanıyoruz ama Londra’da kurulan Ooho! şirketi daha iyi bir çözüme sahip!

Sizi yenilebilir su baloncuğu ile tanıştırayım! Kesinlikle plastik değil, atığa yol açmıyor, sadece bir ağız dolusu taze su.


Çevresindeki ince zar, doğal yosun özünden yapılıyor, ama endişelenmeyin — özü tadamayacaksınız.

Tabi ilk kez bu yenilebilir su baloncuklarını gören kişiler şüpheci yaklaştılar…

… ta kiii deneyene kadar 🙂

Malesef ki henüz kitlelere yönelik bir mevcudiyeti yok. Fakat, Skipping Rocks Lab tarafından gerçekleştirilen bir kitlesel fon kampanyası, bu minik bebeklerden daha çok yapmak için ihtiyaç duyulan şeyleri neredeyse ikiye katladı. Umarız ki, plastik su şişesi atıklarına veda eder ve çok yakında yenilebilir su baloncuklarına kavuşuruz!

Skipping Rock Labs’in internet sitesinde yazığına göre, bu ambalaj sisteminden yararlanabilecek tek ürün su değil; ”Ambalajımız plastikten daha ucuz ve su, alkolsüz içecekler, alkollü içecekler ve hatta kozmetik ürünleri de dahil olmak üzere herhangi bir içeceği kapsülleyebiliyor.”

GERÇEKTEN HARİKA BİR ÇÖZÜM DEĞİL Mİ?!