Oldukça Zorlu Bir Çocukluk Dönemi Geçirmiş Dünyaca Ünlü 10 Futbolcu

Futbolcu denilince aklımıza genç yaşta büyük paralar kazanan, son model lüks arabalara binen, süper modellerle gezen insanlar geliyor. Ancak bu durum bir çoğunun çocukluğu için geçerli olmuyor. Çocukluğu zorluklarla dolu olan süper yıldızları sizler için bir araya getirdik.

#Luka Modric 

indir

Şimdilerde Real Madrid forması giyen Hırvat oyuncunun çocukluğu hiç de kolay geçmemiş. Hırvatistan’ın 1991 yılında başlayan Bağımsızlık Savaşı sırasında yalnızca 5 yaşında olan yıldız oyuncunun çocukluğu savaşın içinde ve mülteci kamplarında geçmiş. Yıldız oyuncu futbola da mülteci kampının otoparkında başlamış.

#Cristiano Ronaldo

2fb0141f00000578-0-cristiano_ronaldo_has_said_that_he_does_not_expect_to_remain_in_-a-31_1451953551282

Dünyanın en iyi iki futbolcusundan biri hatta kimilerine göre en iyisi olarak kabul edilen Portekizli Cristiano Ronaldo dünyanın en çok kazanan sporcuları arasında yer alıyor. Ancak bu durum çocukluğunda çok farklıydı. Hayatında uçağa ilk kez Manchester United’a transfer olmak için İngiltere’ye gittiği sırada binen Cristiano Ronaldo çocukluğunda lüksten uzak üç kardeşiyle aynı odayı paylaşıyordu.

#Dani Alves

hi-res-1d912f0cef5e3594797f11db272e48c6_crop_north

Dünyanın en önemli takımlarında oynama şansı yakalayan Brezilyalı oyuncunun çocukluğu hiç de kolay geçmemiş. Çocukluğunda betondan bir yatakta uyumak zorunda kalan futbolcu babasına yardım etmek için sabahları 4’te kalkar ve 50 dereceyi bulan sıcaklık altında babasıyla birlikte çalışırmış.

#Zlatan Ibrahimovic

4180

Göçmen bir ailenin çocuğu olarak Malmö’nün en kötü semtlerinden Rosengard’da parçalanmış bir ailede büyüyen Zlatan Ibrahimovic antremanlara giderken kimi zaman bisiklet çaldığını da itiraf etmiştir.

#Neymar

neymar-jr-in-fc-barcelona-in-2016-1024x576

Şimdilerde Barcelona’nın en çok kazanan futbolcuları arasında yer alan Neymar’ın çocukluğu hiç kolay geçmemiş. Büyükbabasının evinde anne,babası ve kız kardeşiyle aynı odayı paylaşan yıldız oyuncu antreman yapmak için aile bireylerini de kullanırmış.

#Carlos Tevez

1650692-35011782-1600-900

Avrupa’nın önemli kulüplerinde forma giyen Carlos Tevez’in çocukluğu Arjantin’in suç oranı en yüksek olan uyuşturucu ve çetelerin kol gezdiği fakir bir mahallede geçmiş. Hatta çarpık ön dişleri de o günlerden en önemli hatıra olarak yıldız oyuncuya kalmış.

#Franck Ribery

franck-ribery-cropped_1diwv9ng7pupc1axwev1tlgrga

Bayern München’in yıldız oyuncusu Ribery’nin yaşamı Fransa’nın kuzeyindeki fakir bir semtte geçmiş. Yıldız oyuncu para kazanmak adına küçükken inşaatlarda çalışmış.

#Alexander Hleb

139867911_bate_getty_1eef

Avrupa’nın en üst düzey kulüplerinde futbol oynayan Belaruslu oyuncunun çocukluğu Çernobil faciası etrafında gelişmiş. Babası Çernobil sonrası radrasyondan etkilenen evleri yıkma işiyle uğraşırken, Minks’te büyüyen Hleb’in küçükken yalnızcı 1 çift ayakkabısı varmış.

#Luis Suarez

indir-1

Altın Ayakkabı sahibi usta golcünün çocukluğu fakirlik içinde ve çıplak ayakla futbol oynayarak geçmiş. 12 yaşında babası tarafında terk edilen Uruguaylı futbolcu tüm yaşadıklarını kendine motivasyon kaynağı olarak seçmiş ve dünyanın en iyileri arasında yer almayı o zamanlarda kafasına koymuş.

#Alexis Sanchez

1aa6b434251cb5f81b67095af4ed73d3_large

Çocukluğunun büyük bölümde babası yanında olmayan ve tüm zamanını annesine destek olmak için harcayan Şilili futbolcu harçlığını kazanmak için küçükken bol bol araba yıkamış. Alexis futbol yeteneğine sahip olmasaydı büyük ihtimalle madenci olacağını da çoğu röportajında itiraf etmiş.