16 Yaşında Okuldan Atıldıktan Sonra Zengin Oldu. Tam Bir Başarı Hikayesi

Okuldan atılanlar daha bir başarılı oluyor sanki Danny Lambo da bunun en büyük örneklerinden biri. Yıllar önce sen bu hayatta hiçbir şey olamazsın” denilerek okuldan atılan, öğretmen anne ve babasını hayal kırıklığına uğratan Danny Karne yani LAMBO şimdilerde en zenginler arasında.


Geçtiğimiz gece de Miss Great Britain’i sundu.

Orta halli bir öğretmen çiftin oğlu olarak başlayan ve 16 yaşında okuldan atıldıktan sonra tamamen farklı bir hayata kavuşan, kendi deyimiyle “İngiltere’nin en hızlı Playboy’unun” hikayesi:

Herkesin “tek rakibi Hugh Hefner” diye nitelendirdiği, sosyal medya paylaşımları nedeniyle de Dan Bilzerian’a benzettiği Danny Lambo, her röportajında neredeyse “gururla” söylediği gibi 16 yaşında okuldan atıldı. Hem de “Sen hayatta başarısız olacaksın” denilerek.

Bugün 25 milyon sterlinin üzerinde bir serveti olan Danny Lambo “Annem ve babam öğretmendi ve çok da iyi kazanmıyorlardı. Babam benim şimdi oğluma hediye alabileceğim gibi lüks bir araba alamazdı bana” diye anlatıyor o günleri.

Bugün Danny Lambo’nun sahip olduğu üç lüks otel ve emlak imparatorluğu ona sürdürdüğü lüks yaşam için kaynak sağlıyor.

Bu soyadı ise gerçek değil. Asıl soyadı Karne ama Lamborghini arabalara olan tutkusu yüzünden Danny Lambo olarak tanınıyor. Kendi servetini kendi yaratan Danny Lambo hakkında en çok merak edilen konulardan biri de evli olup olmadığı. Lambo’nun iki yaşında bir oğlu var ama oğlunun annesiyle ilişkisi çoktan bitti. Lambo’nun oğlu ve eski sevgilisi Moskova’da yaşıyor.
Danny Lambo’nun kaderinin nasıl değiştiğine yani bu kadar serveti nasıl yaptığına gelirsek: Her şey arkadaşlarıyla birlikte bir barda şarkı söylerken aldığı “Uzakdoğu turnesine çıkın” teklifiyle başladı. Bundan sonraki dört yılını Asya ülkelerinin yanı sıra Avustralya ve Yeni Zelanda’da çağrıldıkları her yerde şarkı söyleyerek geçirdi. O sıralarda otel kültürüyle tanıştı.

O dönemi da şöyle anlatıyordu Danny Lambo: “Oteller benim müzik dışındaki dünyamı oluşturmaya başlamıştı. En iyi arkadaşım otelin kapı görevlisiydi, oda hizmetlerindeki güzel kızlarla çıkıyordum” diye anlatıyor o dönemi. Bu uzun turne döneminin ardından eve döndüğünde ise kafasında bir fikir vardı: “Bir otel alıp işletmek.” Kazanıp biriktirdiği her kuruşu da bu iş için kullanmaya kararlıydı.

Danny Lambo, bu hayalini kısa sürede gerçekleştirdi. Biriktirdiği parayla 30 odalık bir otel satın aldı İş mimar olan ablasının da yardımıyla oteli dekore ettiler. İşte Danny Lambo’yu büyük bir servete kavuşturacak olan serüven Pavillion adlı bu otelle başladı. Bu otel kısa sürede aralarında Morrissey, Duran Duran, Naomi Campbell, Kate Moss gibi ünlülerin uğrak yeri oldu. Bu başarının ardından da daha fazla otel ve gayri menkul satın almaya başladı.

Ne diyelim Allah arttırsın olmayanlara da versin 🙂

Kaynak: Hürriyet.com.tr