Mucize Bebek 1 Yaşında

Jaxon Emmett Buell ismini duymamış olabilirsiniz ama o tatlı bebeğin doğumunu bir yerlerde kesinlikle görmüşsünüzdür. Şimdi o tatlı çocuk bir yaşında.

Jaxon Emmett Buell mucize

Jaxon Emmett Buell, Florida’da doğduğunda, doktorlar birkaç gün yaşayacağını düşünmüştü. Fakat minik Jaxon geçtiğimiz günlerde birinci yaşını kutladı ve herkesi mucizelere yeniden inandırdı.

Jaxon Emmett Buell

Takma ismi Jaxon Strong yani Güçlü Jaxon olan minik bebek beyin ve kafa tasının olması gerektiği gibi gelişmediği bir kusur olan Microhydranencephaly ile dünyaya geldi.

Amerika’da nadir rastlanan bu durumun 4.859 bebekten 1’inde görüldüğü tahmin ediliyor fakat çoğu anne karnında ya da doğduktan kısa bir süre sonra hayata veda ediyor.

mucize bebek

”Ona mücadele etme şansı vermek için elimizden geleni yaptık, o da doğduğundan beri savaşıyor.”diyor Jaxon’ın babası Brandon Buell .

27 yaşındaki anne Brittany Buell oğlunun yaşamayacağını düşünmenin onu perişan ettiğini söylüyor:

jaxon

Brandon ve Brittany’ye 23. haftada hamileliği sonlandırabilecekleri söylendiğinde bunu reddetmişler.

Minik Jaxon ise hem hamilelik boyunca hem de doğduktan sonra hastanede yapılan üzerinde araştırmalar boyunca hayata tutunmuş.

Jaxon’ın babası:

”İkinci gün onu kucağımda tutarken doktorların oğlumun muhtemelen yürüyemeyeceğini, konuşamayacağını, acıktığını anlayamayacağını hatta görmeyeceğini ya da duymayacağını söylediğini hatırlıyorum. Onun bunları yapabileceğini ummuyorlardı.” 

Fakat tüm bu tahminlere ve beklentilere rağmen Jaxon başardı ve hayata tutundu. Annesi ve babası onun çok kuvvetli olduğunu söylüyor.

Kaynak