Küçük Prens büyüdü, o artık Büyük Prens.

 

Çocuk-yetişkin demeden hepimizin okuduğu Küçük Prens yeniden bizlerle birlikte. Yeni ismiyle Büyük Prens, KaraKarga Yayınları etiketiyle okuyucularına kavuştu. Murat Nedim’in yazdığı Büyük Prens’ te hiçbir şey eskisi gibi değildir, küçük prens değişmiştir. Sadece o değil bütün evren, dünya, pilot, kral ve hatta tilki bile değişmiştir.

Dünya Edebiyatı’ nın en önemli ve sevilen kahramanlarından olan Küçük Prens yaşlandıktan sonra dünyada yeniden aynı yolculuğa başlıyor. Ama bu defa biraz farklı olarak… Bu farklılık tamamen okuyucuya bırakılmış, her okuyan kendince anlam çıkarıyor.

Küçük Prens’in eski naifliği yok bu eserde, artık daha sert bir karakter yerini almıştır. Absürt edebi bir kahraman olmuştur artık, büyümüştür. Büyük Prens felsefi ve absürt yaklaşımıyla toplumdaki değişimi gözler önüne serilir, hayaller hüsranlara dönüşür.

Küçük Prens, büyük küçük demeden her kesime seslenen, herkes tarafından sevilen, dövmeleri yapılan, çantaları defterleri süsleyen muhteşem bir karakter. Büyük Prens de onun kadar sevilir mi bilemeyiz ama şimdiden büyük bir okuyucu kitlesi oluşturduğu kesin.