Kasım 2017’de Dünyanın Sonunun Geleceğini İddia Eden Nibiru Efsanesi

Yazar David Meade kaleme aldığı Planet X – The 2017 Arrival (Gezegen X – 2017 Varışı) kitabı ile iki yıldızın birleşmesinden meydana gelen büyük bir yıldızın Güney Kutbu doğrultusunda dünyaya doğru geldiğini ve bu süreçte aralarında Nibiru adı verilen yedi gök cismini de peşinde süreklediğini iddia etmişti. Çarpışma ve Dünya’nın yok oluşu ile biten bu senaryo ilk çıktığı andan itibaren büyük ses getirmişti.

Tüm bu olaylar sonrasında bahsedilen yıldızla ilgili henüz bir somut bulgu olmamasına karşın, Meade yaptığı açıklamada yaklaşan yıldızın geliş açısı nedeniyle fark edilmesinin çok zor olduğunu ancak Güney Amerika’da yüksek irtifada gelişmiş kameralarla yapılan çekimler ile sistemin fark edilebileceğini belirtti.

Tezi ile ilgili bilimsel temellerin kitabında olduğunu ifade eden Meade tezinin bilim dünyası tarafından kabul edilmemesine karşın dini bir argüman olarak kabul edilmesinin önemli bir durum olduğunu ifade ediyor.

NASA konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Nibiru ve düzensiz gezegenler hakkında yapılan açıklamaların internet aldatmacası olduğunu ifade etmiş, benzer durumun Maya takvimi nedeniyle 2012 yılında, Eylül 2015 ve Aralık 2015’te de belirtmişti.

Güneş sistemimizin hemen kenarında olan ve Planet X olarak da anılan Nibiru‘nun yerçekimsel etkisi nedeniyle diğer gezegen yörüngelerini bozduğuna inanılıyor. Nibiru hakkında internette yüzlerce paylaşım bulunuyor.

Kaynak: www.dailymail.co.uk