Kalıplaşmış Modellik Anlayışını Yıkan Kadın: Stefania Ferrario

Kendine özgü cazibeleri ve korkusuz duruşlarıyla dünyaya çok zayıf olmanın aslında ne kadar sağlıksız olduğunu haykıran “büyük beden” modeller giderek popülerlik kazanıyor.

Büyük beden” kızlar belki ilerleyen yıllarda modellik sektöründen gerekli öneme sahip olacak ve şu an yaşadıkları ayrımcılıkla karşı karşıya kalmayacaklar. Ancak bu durum gerçekleşene alışılagelmemiş vücut oranlarındaki bu kızlar “büyük beden” gibi olumsuz bir etiket ile yaşamaya devam edecek.

İşte onlardan biri Stefania Ferrario;

stef

23 yaşındaki Avustralyalı Stefania model olarak çalışıyor ve insanların “büyük beden” olarak nitelendirilmesine karşı aktif olarak mücadele ediyor.

stef2

Vücut şeklini ortaya çıkaran iç çamaşırları ile pozlarını Instagram’da yayınlayan Stefania #DropThePlus hastagiyle “büyük beden model” algısına karşı olan savaşını sürdürdü.

stef3

“Ben bir modelim. Maalesef modellikte ortalamanın biraz dışında olan bir vücut şekline sahipseniz “büyük beden” olarak anılırsınız ve bu bir modelin başarı şansını oldukça olumsuz yönde etkiler.”

stef4

Tüm olumsuz algılar bir yana Stefania inanılmaz görünüyor!

stef5

stef6

stef7

Bizler The Geyik ailesi olarak Stefania gibi kızlar sayesinde sağlıksız zayıflık anlayışının eninde sonunda yıkılacağına ve bu güzel kızların hak ettikleri başarıyı elde edeceğine gönülden inanıyoruz.

stef8

stef9

Kaynak: https://brightside.me/wonder-people/this-woman-has-completely-destroyed-stereotypes-about-the-modeling-business-just-look-at-her-beautiful-figure-262610/