Kadınları Mutlu Etmek İçin Tasarlanan İlişki Robotu Henry, Satışa Çıkıyor

RealBotix şirketi, kadınları sadece cinsellik bakımından değil pek çok açıdan mutlu edeceğini söyledikleri ve yapay zekaya sahip ilk erkek ilişki robotu Henry’yi yakında piyasaya sürmeye hazırlanıyor…

RealBotix şirketi yetkilileri, ‘insan üstü bir cinsel performansa’ sahip olduğunu söyledikleri Henry isimli erkek ilişki robotuna son dokunuşları yapıyor.

1.82 boyundaki bu erkek ilişki robotu yapay zeka sayesinde romantik cümleler kurabilecek biçimde tasarlanmış.

Henry’yi sipariş eden müşteriler, kendi robotlarına çok sayıda kişilik seçeneğinden birini yükleyebiliyor.

Ayrıca, Henry’nin silikon penisinin biçimine de kendileri karar verebiliyor.

‘Bir cinsel ilişki partnerinden çok daha fazlası’ olacağı vaadiyle pazarlanan Henry robotlarının fiyatıysa 11.000-15.600 dolar arasında değişiyor.

RealBotix şirketi yetkilileri, ‘kaslı, harika bir vücudu olan Henry’nin vücudunun alt kısmında her şeyin sorunsuz çalıştığını’ söylüyor ve erkek robotun, iyi espriler yapabildiğini, hatta “Sevgilim çöpü dışarıya çıkarayım mı?” gibi cümleler kurarak düşünceli de davranabildiğini ekliyor.

Yapay zekası üzerinde çalışmaların hala devam ettiği Henry’nin ayrıca, mimik geliştirdiği ve göz teması kurabildiği belirtiliyor.

Henry’yi satın alanlar, robot için elf kulakları ya da vampir dişleri sipariş edebildikleri gibi vücudundaki tüylerin şekline ve yoğunluğuna da kendileri karar verebiliyor.

RealBotix CEO’su Matt McMullen, şirketinin ürettiği ilişki robotlarının sadece cinsellik için olmadığını, bu robotların, sevgilisi olmayan insanlar için yeni bir umut olduğunu savunuyor.