IMDb’ye Göre 2000 Yılı Sonrasında Yapılmış En İyi 15 Komedi Dizisi

2000 yılından bu yana birçok komedi dizisi izleyicilerle buluştu. Bazıları unutulmaz karakterleriyle, bazıları ise zekice yazılmış senaryolarıyla öne çıktı. Bu diziler, modern komedi anlayışının en iyi örneklerini sunar ve izleyicilere kahkaha dolu anlar yaşatan cinsten. Her biri, kendi tarzında ve karakterleriyle unutulmaz izler bırakmıştır. İşte IMDb puanlarına göre en iyi 15 komedi dizisi:

1. The Office (US)

IMDb Puanı: 9.0
Yayın Yılı: 2005-2013
Özet: Dunder Mifflin adlı bir kağıt şirketinin Scranton, Pennsylvania’daki şubesinde çalışanların günlük hayatını konu alır. Michael Scott (Steve Carell) ve ekibinin komik ve absürt maceralarıyla dolu bu dizi, mockumentary tarzında çekilmiş ve izleyicilere çok gerçekçi bir ofis ortamı sunmuştur.

2. Parks and Recreation

IMDb Puanı: 8.6
Yayın Yılı: 2009-2020
Özet: Pawnee, Indiana’daki kurgusal bir kamu parkları ve rekreasyon departmanını konu alan bu dizi, Leslie Knope (Amy Poehler) ve onun eksantrik meslektaşlarının komik maceralarını izleyiciye sunar. Dizinin sıcak ve pozitif tonu, geniş bir hayran kitlesi edinmesini sağlamıştır.

3. Arrested Development

IMDb Puanı: 8.7
Yayın Yılı: 2003-2019
Özet: Finansal zorluklarla karşı karşıya kalan disfonksiyonel Bluth ailesinin hikayesini anlatan bu dizi, zekice yazılmış mizahı ve karmaşık karakter ilişkileriyle dikkat çekmiştir. Michael Bluth (Jason Bateman) ailesini bir arada tutmaya çalışırken, absürt ve komik olaylar yaşanır.

4. Brooklyn Nine-Nine

IMDb Puanı: 8.4
Yayın Yılı: 2013-2021
Özet: Brooklyn’deki 99. Polis Karakolu’nda çalışan dedektiflerin günlük hayatını ve çözdükleri davaları konu alır. Dedektif Jake Peralta (Andy Samberg) ve arkadaşlarının eğlenceli ve dinamik hikayeleri, izleyicileri ekrana bağlamıştır.

5. 30 Rock

IMDb Puanı: 8.3
Yayın Yılı: 2006-2013
Özet: Bir televizyon programının perde arkasındaki kaotik dünyasını konu alır. Liz Lemon (Tina Fey) ve Jack Donaghy (Alec Baldwin) gibi karakterlerin komik ve karmaşık ilişkileri, diziye özgün bir tat katmıştır.

6. Modern Family

IMDb Puanı: 8.5
Yayın Yılı: 2009-2020
Özet: Pritchett-Dunphy-Tucker ailesinin üç farklı hane halkının yaşamlarını konu alan bu mockumentary tarzındaki dizi, aile dinamiklerini mizahi bir şekilde ele alır. Dizi, çeşitli karakterleri ve sıcak aile hikayeleriyle büyük beğeni toplamıştır.

7. Community

IMDb Puanı: 8.5
Yayın Yılı: 2009-2015
Özet: Greendale Community College’da bir grup öğrenci arasındaki komik ve absürt olayları konu alır. Jeff Winger (Joel McHale) liderliğindeki bu grup, çeşitli maceralara atılırken, mizahi ve yaratıcı senaryolarıyla dikkat çeker.

8. Veep

IMDb Puanı: 8.3
Yayın Yılı: 2012-2019
Özet: Eski senatör Selina Meyer (Julia Louis-Dreyfus) ve ekibinin ABD Başkan Yardımcılığı görevindeki karmaşık ve komik maceralarını konu alır. Politik mizah ve keskin diyaloglarla dolu bu dizi, büyük övgü toplamıştır.

9. Scrubs

IMDb Puanı: 8.3
Yayın Yılı: 2001-2010
Özet: Sacred Heart Hastanesi’nde bir grup doktorun ve hemşirenin günlük hayatlarını konu alır. J.D. (Zach Braff) ve arkadaşlarının komik ve duygusal maceraları, izleyiciler tarafından sevilmiştir.

10. How I Met Your Mother

IMDb Puanı: 8.3
Yayın Yılı: 2005-2014


Özet: Ted Mosby’nin (Josh Radnor) çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştığını anlattığı bu dizi, dostluk, aşk ve komedi unsurlarını bir araya getirir. Barney Stinson (Neil Patrick Harris) gibi unutulmaz karakterleriyle hatırlanır.

11. The Big Bang Theory

IMDb Puanı: 8.2
Yayın Yılı: 2007-2019
Özet: Dört sosyal açıdan beceriksiz bilim insanının ve onların çevresindeki insanların komik ve bazen de absürt hayatlarını konu alır. Sheldon Cooper (Jim Parsons) karakteri, dizinin en ikonik figürlerinden biri olmuştur.

12. It’s Always Sunny in Philadelphia

IMDb Puanı: 8.8
Yayın Yılı: 2005-günümüz
Özet: Philadelphia’da bir bar işleten bir grup arkadaşın, ahlaki açıdan sorgulanabilir ve genellikle komik maceralarını anlatır. Dizinin karanlık mizahı ve sıra dışı karakterleri, geniş bir hayran kitlesi tarafından sevilmiştir.

13. Ted Lasso

IMDb Puanı: 8.8
Yayın Yılı: 2020-günümüz
Özet: Amerikalı bir futbol koçu olan Ted Lasso’nun (Jason Sudeikis), İngiltere’de bir futbol takımını yönetmeye çalışırken yaşadığı komik ve duygusal olayları konu alır. Dizinin pozitif mesajları ve samimi tonu, izleyicilerden büyük övgü almıştır.

14. Archer

IMDb Puanı: 8.6
Yayın Yılı: 2009-günümüz
Özet: ISIS adlı kurgusal bir casusluk ajansında çalışan ajanların komik ve absürt maceralarını konu alır. Animasyon türünde olan bu dizi, keskin mizahı ve ilginç karakterleriyle dikkat çeker.

15. The Marvelous Mrs. Maisel

IMDb Puanı: 8.7
Yayın Yılı: 2017-günümüz
Özet: 1950’lerde New York’ta yaşayan Miriam “Midge” Maisel’in (Rachel Brosnahan) stand-up komedyeni olma yolundaki komik ve ilham verici hikayesini anlatır. Dizi, dönem atmosferi, güçlü kadın karakteri ve mizahi unsurlarıyla öne çıkmıştır.