İlk Fırsatta Ziyaret Etmeniz Gereken Dünyanın En Güzel 12 Kumsalı

Kışın en soğuk günlerini yaşadığımız şu dönemde içinizi ısıtacak bir paylaşımla sizlerleyiz. Yaz tatili için plan yapan ve deniz kenarı alternatif bir tatil bölgesi arayanlar için dünyanın en güzel 12 kumsalını bir araya getirdik.

İşte İlk Fırsatta Ziyaret Etmeniz Gereken Dünyanın En Güzel 12 Kumsalı;

1# Bottom Bay, Barbados


Bottom Bay Barbados’un en iyi plajıdır ve güzel manzarası ile ülkenin sembollerinden biridir.
2# Glass Beach, Kaliforniya


Milyonlarca renkteki cam parçaları ile kaplı olan kumsal, 1900’lü yılların başında çöp yığınları ile kaplanmış ve bu nedenle 1967 yılında kapatılmıştır. Şimdilerde çöpten uzak olan bu kumsalın sadece enfes bir manzarası vardır.
3# Grace Bay, Turks ve Caicos Adaları


Adeta bir cennet parçasını andıran Grace Bay, beyaz ve ince taneli kumları ile turistleri cezbetmektedir. Bu yüzden defalarca dünyanın en iyi plajlarından biri olarak kabul edilmiştir.
4# Hyams Beach, Avustralya


Sidney’e sadece 300 km uzaklıkta olan Hyams Plajı dünyaca ünlü, çırpılmış krema görünümlü beyaz kumları ile dikkat çekmektedir.
5# Ipanema, Brezilya


72 km uzunluğunda toplam 23 plaja sahip olan Rio de Janeiro’nun en zarif plajlarından biri hiç kuşkusuz Ipanema’dır. İnsanların voleybol başta olmak üzere bir çok aktivite ile uğraştığı Ipanema gezilip, görülmelidir.
6# Maho Beach, Saint Martin


Dünyanın en ilginç kumsallarından olan Maho’yu uçakların kumsaldaki insanları uçurduğu videolardan tanıyorsunuz. Karayipler’de Porto Riko’ya 300 km uzaklıkta olan Maho parlak mavi suları yanında insanların hemen üzerinden uçuş yapan uçaklar sebebiyle de insanları kendisine çekmektedir.
7# Navagio Beach, Yunanistan


Yunanistan’nın Zakynthos Adası’nda bulunan Navagio Kumsalı, kıyıdaki beyaz kum tepelerine saplanan gemisi ile de meşhurdur.
8# Pink Sands, Bahamalar


Bahamalar’daki en muhteşem yerlerden olan bu kumsal Foraminifer kabuklarının küçük parçacıklarının kumu pembeye çevirmesi nedeniyle Pembe Kumsal adını almaktadır. Bu kabuklar, resifin tabanında, kayaların altında ve kıyı okyanusunun mağaralarında yaşayan tek hücreli organizmalardır.
9# Playa del Amor (Aşıklar Kumsalı), Marietas Adası, Meksika


Gizliliği ile dikkat çeken bu kumsalda dalga sesi duymak neredeyse imkansızdır. Bakir ve sakin bir kumsal arayanlar için Playa del Amor, Marietas Adaları’ndan sadece birkaç metre uzaklıktadır.
10# Seagaia Ocean Dome, Japonya


Geleneksel plajlardan sıkıldıysanız ve yeni bir şeyler arıyorsanız, Ocean Dome ilk tercihiniz olmalıdır. Beyaz kumlu plajlar, sörf için sahte dalgalar içeren bir okyanus, su şelaleleri, hidro masaj ve spa bulunan yüzme havuzları, tropikal bitkilerin hepsi farklı bir deneyim arayan turistler için düşünülmüştür.
11# Vaadhoo Island, Maldivler


Bu plaj özellikle geceleri muhteşemdir. Planktonların ürettiği biyolüminesans (canlı bir organizma tarafından ışığın üretimi ve emisyonu) harika renklere boyanan plaj, adeta gökteki yıldızların bir yansıması gibidir.
12# Whitehaven Beach, Avustralya


Whitehaven Plajı, Whitsunday Adası boyunca uzanan yedi kilometrelik güzel bir sahil şeridie. % 98’i saf silisden oluşan inanılmaz güzellikteki beyaz kumuyla ünlüdür.

Kaynak: brightside.me