George R.R. Martin Yine Umut Dağıttı: “Kış Rüzgarları bu sene içinde çıkacak.”

Fenomen dizi Game of Thrones‘un aslında bir kitap uyarlaması olduğunu ve bu serinin yazarının da George R.R. Martin olduğunu bilmeyen pek yoktur.

Geçtiğimiz sezon sonrası Game of Thrones dizisinin, kitap serisinin önüne geçmesi ve yazarın ilerleten yaşı seriyi kitaptan takip eden okuyucuları endişelendirmiş “ya kitaplar bitmeden George R.R. Martin’e bir şey olursa” korkusu etrafı sarmıştı.

Bu endişe ortamında serinin devam kitabı Kış Rüzgarları’nı(The Winds of Winter) yazmaya devam eden usta yazar George R.R. Martin‘den konuyla ilgili bir açıklama geldi.

Kişisel blog sayfasında “Henüz bitmedi ama baya ilerleme kaydettim. Yine de geçtiğimiz yıl hedeflediğim noktadan uzağım, şimdiye bitmesi gerekiyordu. Sanırım bu sene içerisinde çıkacak.” ifadelerini kullanan usta yazının sonuna “Aynı şeyi geçen yıl da söylemiştim” diyerek erteleme ihtimalini de göz ardı etmedi.

Tüm bu yaşananlar sonrası çok büyük ihtimalle dizi kitaptan önce bitecek ve benim gibi kitap serisinin tutkunu olanlar -şayet George R.R. Martin’e bir şey olmazsa- ancak dizinin bitiminden uzun bir süre sora farkları görebileceğiz.