İftar Sonrası Yaşadığınız Şişkinliğe Çözüm Olacak 6 Yöntem

Saatler süren oruç sonrası ister istemez kendinizi kaybediyor, çok kaçırdığınız iftar sonrası nefes almakta dahi zorlanıyorsanız; bu içeriğimiz tam da size göre. Az yemek ve çok çiğnemenin dışında yapabileceğiniz birkaç basit yöntem sizlerle.

1# Kahve

Kahvenin hazımsızlık için birebir olduğunu bilmeyen yoktur. Yemekten sonra içilecek bir fincan kahve sindirim yapmanıza yardımcı olacaktır.

2# Papatya Çayı


Birçok faydası olan bulunan papatya çayı, mide kaslarınızı rahatlattığı gibi yaşadığınız uykusuzluk problemine de çözüm olacaktır. İftar sonrası bir bardak papatya çayı içmek şiş bir karınla geçmenizin önüne geçecektir.

3# Rezene Çayı

Şişkinliği iyi gelen bir başka içecek de rezene çayıdır. Bir bardak sıcak suyun içine atılan rezenenin demlenmesiyle yapılacak rezene çayı, yediklerinizi hızlıca öğütmeye yardımcı olacaktır.

4# Zencefil Çayı

Mide şişkinliği uzun süredir tercih edilen zencefil çayının tek olumsuz yanı, aşırı kullanımda hazımsızlığı azaltması yerine arttırmasıdır.

5# Yoğurt

İçerdiği aktif kültür bakteriler sayesinde mide enzimlerinizi hareketlendiren yoğurt, yediklerinizi hızlıca sindirmenize yardımcı olacaktır. Tek yapmanız gereken iftar üstüne az miktar yoğurt tüketmektir.

6# Baharatlar

Ölçülü kullanıldığı vakit sindirimi kolaylaştıran baharatlar, midenizin asit düzeyinde hareketlenme yaratır ve hazmı kolaylaştırır.