Her Tip İnsan İçin İdeal 5 Farklı KRİSTAL DOĞAL TAŞ

Son zamanlarda özellikle İnstagram sayfalarında gezerken belki birçok fenomenin fotoğrafında masa kenarında veya youtube kanallarındaki videolarda görmeye başladığınız bu kristaller nedir? Ne için kullanılır? Aklınıza illa ki böyle bir soru gelmiştir!

Doğada birçok kristal doğal taş çeşitleri bulunmakta ve hepsi birbirinden farklı özelliklere sahip. Bazıları özel şeyler için kullanılırken bazıları genel olarak her alanda bulundurmaya uygun özellikler sergiler. Enerji alanı temizlemek, enerji alanını korumak, spiritüel farkındalıkta yardım almak, meditasyonlarda yardım almak, rahatlamak ve daha birçok şey için bu taşlar kullanılmakta. Hatta öyle ki bazı taşlar sarkaç olarak kullanıldığında fay hatlarını tespit etmek ve hatta altın aramak için bile yardımcı olarak bulundurulmakta.

Taşlar takı olarak da kullanıldığı için birçok farklı tasarım çeşitlerini internet üzerinden bularak temin edebilirsiniz. Hem kendinize göre bir taş edinirken hem de doğanın bilgeliğinden bir parça üzerinizde taşımış olursunuz!

Haydi bu 5 kristal nedir ona bakalım!

EĞER SÜREKLİ AYNI HATAYI TEKRAR TEKRAR YAPTIĞINIZI HİSSEDİYORSANIZ…

Eğer bu şekilde hissediyorsanız ihtiyacınız olan şey DUMANLI KUVARS TAŞI!

Kristalin görünümü neredeyse yarı saydam bir gri veya siyahi bir kahverengi tonlarındadır. Şuanda fotoğrafta gördüğünüz ham bir kristaldir. İşlenmiş çeşitlerini internetten bularak temin edebilirsiniz.

Dumanlı kuvars koruma kalkanı olarak özelliğini gösterir ve hayatınızdaki negatif ve sönük enerjileri bloke ettiğine inanılır. Bu şekilde de sizi yeni deneyimlere açık hale getirir. Kristali kullandığınızda hayatınızda bir bahar temizliği yapıyor hissi olacaktır! Özellikle sinir ve öfke kontrolü probleminiz varsa veya insanların sizin enerjinizi emdiğini hissediyorsanız bu kristal tam size göre!

Mental ve duygusal vücudumuzu dengelememize, üzerlerinde detoks etkisi yapmasına yarayan çok güzel ve narin enerjili bir taş kendisi. Problemlerin üzerinde oturmaktansa çözüm bulmaya odaklanmamıza yardımcı olur. Aynı zamanda dönüşümün kolay olmayacağını, bunun zaman aldığını ve süreç boyunca sabırlı olmamız gerektiğini çok güzel bir şekilde hatırlatır.

EĞER KENDİNİZİ AŞKA AŞIK OLMUŞ BİRİ OLARAK TASVİR EDİYORSANIZ…

O zaman sizin taşınız PEMPE KUVARS!

Tamamen pembe bir taştır ve her taşta olduğu gibi tüm şekillerde bulabilir ve temin edebilirsiniz.

İster yeni bir ilişki arayışında olun ister kötü bir ilişkiden sonra kalbinizi şifalandırmaya çalışan biri olun, Pembe Kuvars koşulsuz aşka kendinizi açmak için sizi yüreklendirerek iyi hissettiren bir taştır. Gelen olarak bakıldığında pembe kuvars koşulsuz aşkın ve tutkunun taşıdır. Mükemmel bir aşk gücüne kendimizi açtığımız her an bizimle bunu kutlayan ilginç ve sıcacık bir taştır. Pembe kuvars yeni bir ilişkiyi çekmek ve aynı zamanda hali hazırdaki ilişkinizi mutlu ve sağlıklı tutmak için mükemmel bir tılsımdır. Kalbimiz kırık olduğunda Pembe kuvars, sıkıca sarılmak, sempati göstermek ve tekrar sevmeye yüreklendirmek adına bizi enerjisi ile sarıp sarmalar. Tabi aynı zamanda kendini sevmenin ve kişisel bakımın önemini de bize hatırlatır.

BU SENE SONUNDA BİR TERFİ ALMA HAYALLERİNİZ VAR İSE…

O zaman taşınız SİTRİN TAŞI, yani namı diğer para taşı!

3 farklı rengi içinde barındırır. Eşit dağılımlı olarak sarı, turuncu ve kahverengi renk dağılımı vardır.

Eğer kariyer odaklı ve sürekli geleceğinizde kariyerinizi üst seviyelere çıkarma gayeleri barındırıyorsanız, o zaman Sitrinin büyük hayaller kurmanızda sizi yüreklendirirken aynı zamanda anda kalmanız için size ilham vermesine izin verin!

Sitrin inanılmaz bir bolluk-bereket enerjisi çeker kendine. Bize mutluluk ve iç rahatlığı getirecek dinamik bir hayatı nasıl yaratacağımızı gösterir. Sitrin büyük kıvılcımlar saçar ve hayallerimizi gerçek kılmada atmamız gereken adımları görselleştirmede yardım eder bize. Aynı zamanda zenginliğin ve iyi şansın da taşıdır. Kendimizi kısıtlayan korkuları ve fakirlik düşüncesini uzaklaştırmamızda bize yardım eder. Sitrin taşının enerjisi başkalarına karşı eli açık olmamızda da bize yardım eder.

NORMALDEN DAHA FAZLA SOMURGAN HİSSEDİYORSANIZ…

O zaman sizin ihtiyacınız SİYAH TURMALİN TAŞI!

Siyah turmalin taşı adından da anlaşılabileceği gibi siyah renktedir ama bazen siyaha yakın bir biçimde koyu mavi şeklinde de bulunur.

Etrafınızdaki negatif şeylerden kurtulmak mı istiyorsunuz? Siyah Turmalin tam size göre! Taş etrafınızdaki toksik insanları hayatınızdan temizlediği gibi o insanların size yansıttığı, içlerinde yaşadıkları toksik duyguları da temizliyor. Siyah Turmalin taşı küçük şeylerden dolayı canımızın sıkıldığı durumlara karşı üzerimizde rahatlatıcı bir etkiye sahip. Bizi gereksiz negatifliklere karşı koruyan çok güçlü bir koruma taşıdır. Aynı zamanda yanlış olan ve ilgimizi vermemiz gereken şeylerdeki negatif işaretleri anlamamız açısından bize yardım eder. Evde veya işte daha iyi sınırlar yaratabilmemiz açısından destekleyicidir. Aynı zamanda pozitif alışkanlıklar ve iyi enerjiler geliştirmemizin bizim görevimiz olduğunu bize hatırlatır.

EV KUŞUYSANIZ VE BU DURUMU DEĞİŞTİRMEK İSTİYORSANIZ…

AVENTURİNE TAŞI almanın tam zamanı!

Yeşim taşının farklı bir bedende can bulmasına benzetebilirsiniz.

Konforunuzu düşünmeden veya kendinizden şüphe edecek şekilde eski alışkanlıklarınıza takılı kalmış olabilirsiniz. Neden her ne olursa olsun, Aventurine alışılmış olanı yıkmanıza ve kendinize güveninizi arttırarak yeni fırsatları çekmenize yardım eder.

Aventurine taşı merakınızı arttırır ve her zaman aynı şekilde yaptığınız şeylerde farklı yollar denemenize kapı açar. Taş, sosyal durumlarda kendinize daha çok güvenmenizi hissetmenizde ve hobilerinizde daha yaratıcı olmanızda size yardımcı olan kaygısız bir enerjiye sahiptir. Aventurine bizim hakkınızdaki her şey için coşkunluk yaratır ve kendinizi çok ciddiye aldığınız noktada sizi ufakça dürter. Sizi olduğunuz gibi seven ve kendinizi bir birey olarak yetiştirdiğiniz bu yolda heyecanlanan yakın ve küçük bir arkadaş gibi davranır.