Gündelik Yaşımın Yoğunluğunda Hayatınızı Kolaylaştıracak 19 Muhteşem Numara

Gündelik hayatın yoğun trafiğinde hayatınızı kolaylaştıracak çeşitli numaralar ile sizlerin hayatına yardımcı olmaya devam ediyoruz. En azından bunun için çalışıyoruz 🙂

Aralarında bazılarınız bildiği çeşitli numaralarında da olduğu Gündelik Yaşımın Yoğunluğunda Hayatınızı Kolaylaştıracak 19 Muhteşem Numara sizlerle;

1# Kesilen yerlerden gül büyütmek

Dikimden önce, kesilen güllerin alt uçlarını küçük patateslere dikin. Patateslerde bulunan nem ve besinler kesimlerin sağlıklı kökleri geliştirebilmesine olanak tanır.

2# Su geçirmez ayakkabı


Balmumu ve saç kurutma makinesi kullanarak sıradan ayakkabılarınızı su geçirmez hale getirebilirsiniz. Ayakkabınızın her yerine balmumunu sürün ve saç kurutma makinesi yardımıyla iyice eritin. Bir kaç saat içinde su geçirmez ayakkabılarınız hazır olacaktır.

3# Elbiselerinizi daha hızlı kurutun

Kurutucunuz yok ve elbiselerinizi çabucak kurutmanız gerekiyorsa,ıslak kıyafetlerinizi kuru bir havluya koyun. Havluyu giysi içindeyken rulo haline getirin. Alın ve fazla suyu sıkmak için sıkıca bükün. Fazla suyu boşalttıktan sonra, giysinizi tamamen kuru bir askıda asın. Daha hızlı kuruduğunu göreceksiniz.

4# Ayakkabı kokusu

Ayakkabınızdan yayılan kötü kokuları bastırmak için ayakkabının içine iki üç paket kuru çay poşeti koyun. Ayakkabınız kokunun yanında ıslaklığı da varsa pirinç ve kabartma tozu karışımı ihtiyacınızı görecektir.

5# Sıkı Ayakkabılar


Yeni ayakkabılarınız çok sıkı geliyorsa, bunları genişletmenin bir yolu vardır. Islak gazeteleri ayakkabının olabildiğince sıkı şekilde doldurun. Ayakkabılarını kurutun ve gazeteyi çıkartın. Ayakkabınızı genişlediğini göreceksiniz.

6# Ateş yakmak

Cipsler sadece lezzetli bir atıştırmalık değil içeriğin bulunan yağ ve kimyasallar nedeniyle mükemmel bir ateş başlangıç malzemesidir.

7# Kaybedilen küçük nesneleri bulmak

Kaybettiğiniz küpe gibi küçük eşyaları bulmak için elektrikli süpürgenizi kullanın. Elektrikli süpürgenizin ucunu bir çorap veya külotlu çorapla takın ve aramanızı başlatın. Aradığınız nesnenin zaten orada olup olmadığını görmek için zaman zaman çorabı kontrol edin.

8# Zaman işaretli su şişesi


Zaman işaretli su şişesi günlük su alımını takip etmek için harika bir yoldur. Bir işaret kalemi ile su şişesine çizgiler çizin ve zamanı işaretli seviyenin yanında yazın. İşaretlemeler, su içmeniz için görsel bir hatırlatma görevi görecek ve günlük su alım gereksiniminizi karşılamanıza yardımcı olacaktır.

9# Klozet lekelerinden kurtulun

Tuvalete bir kutu Coca-Cola dökün ve gece boyunca bırakın. Daha sonra sabunlu su ile yıkayın ve temizleyin. Lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz.

10# Tıkanan boruları kolayca açmak

Tıkanan boruları kolayca açmak için borunun içine 1 dakika boyunca sıcak su dökün. Sıcak suyun döktüğünüz borunun içine 1 fincan kabartma tozu ve bir bardak sirke karışımını ilave edip. Boruyu tekrar kaynar suyla temizleyin. Tıkalı borularınız bu yöntemle açılacaktır.

11# Duş başlığını temizlemek

Duş başlığınızı ya da banyo musluğunu temizlemek için plastik bir torbayı beyaz sirke ile doldurun ve lastik bir bantla duş başlığına sabitleyin. Bir gece sirke içinde kalan duş başlığı yeni gibi iyi olacaktır.

12# Düğmelerin kopmasına engel olun

Düğmelerinizin kopmasına engel olmak için düğmeyi tutan iplerin üzerine bir miktar şeffaf renkli oje sürün.

13# Vücut kokusu

Deodorant sıkmayı unuttuysanız ve spor salonunuzda olduğu gibi koklamak istemiyorsanız, taze limon veya portakalı ikiye bölün ve cildinize sürtün. Vücut kokunuz kaybolacak.

14# Telefonunuzu hatırı sayılır bir amfiye çeviren

Hoparlörlerinin ses seviyesini artırmak için telefonunuzu bir kadehe veya kaseye koyun.

15# Soğutucudaki buzları daha uzun süre kullanmak

Plaja gidip soğutucunuzu yanınıza aldığınızda, buz üzerine bir miktar tuz serpin. Bu yöntemle buzlarınız daha uzun süre dayanacaktır.

16# Ferah nefes

Dişlerinizi fırçalamayı unuttuysanız, elmayı çiğneyerek ağız kokusundan kurtulabilirsiniz.

17# Narenciye mumlar

Evinizin uzun süre temiz ve güzel kokmasını istiyorsanız ev yapımı narenciye mumları tercih edebilirsiniz.

18# Sıkışan kavanoz kapağını açmak


Hepimizin derdidir sıkışan kavanoz kapağını açmak. Bilinen yöntemlerin dışında kavanozu bir iki dakika sıcak suyun altında tutarak ya da kapağı sıcak suyla ıslatarak kolayca açabilirsiniz.

19# Tahta kaşık numarası


Belki de en klasik numara olan tahta kaşık numarası ile kaynayan sıvıların taşmasını önleyebilirsiniz. Tencerenin üstüne konulan tahta kaşık oluşan baloncukları hızla patlatacak ve sıvının hızla taşmasını önleyecektir.

Kaynak: brightside.me