Maskara Reklamında İlk Kez Bir Erkek Rol Alacak

ABD’li kozmetik markası Maybelline, ilk kez yeni bir ürününün reklam kampanyasında bir erkekle çalışacak.

Ünlü modeller Adriana Lima ve Gigi Hadid gibi isimlerin marka yüzü olduğu Maybelline, ‘Big Shot Mascara’ isimli yeni rimelinin reklam kampanyasında Instagram’da üç milyon takipçisi olan güzellik danışmanı Manny Guiterrez‘in yer almasına karar verdi.

Maybelline‘in reklam yüzü olacak ilk erkek olan Guiterrez seçilmiş olması nedeniyle ‘çok onore olduğunu ve heyecanlandığını’ söyledi.

That look you give Santa when he says you've been naughty ? Merry Christmas you filthy animals! ???

A post shared by ?Manny Gutierrez (@mannymua733) on

Guiterrez makyajın ‘cinsiyetsiz’ olduğuna ve kurallarının da olmadığına inandığını belirtiyor. Guiterrez’e göre, ‘erkekler de kozmetiği kadınlar kadar hak ediyor.’

Guiterrez’in Maybelline‘in reklam yüzü olarak seçilmesi, kozmetik endüstrisinde gözlenen erkeklere hitap etme akımının bir parçası olarak kabul ediliyor. Sözgelimi, ABD’li kozmetik şirketi Covergirl reklam kampanyaları için James Charles isimli bir erkekle anlaşmıştı.

staring into your soul with my gold eyes ? another pic from yesterday's New Years look! FACE// – @toofaced born this way foundation – @morphebrushes 06PW warm definition contour palette – @anastasiabeverlyhills #abhilluminator in "So Hollywood" BROWS// – @anastasiabeverlyhills #dipbrow in dark brown – @anastasiabeverlyhills tinted brow gel in espresso EYES// – @morphebrushes 35O palette in the crease – @makeupgeekcosmetics foiled shadow in "magic act" on the lid, inner corner, and brow bone – @blackmagiclashes mink lashes in the style "siren" – @nyxcosmetics liquid crystal liner in "gold" LIPS// – @ofracosmetics "5th Ave" liquid lipstick as a base – @stilacosmetics magnificent metals gilded gold on top

A post shared by James Charles (@jamescharles) on

Hatta İtalyan moda devi hem kadınlar hem de erkekler için olan bir dudak bakım kremi piyasaya sürmüştü.

Kaynak: tr.sputniknews.com