Game Of Thrones’un Yeni Sezonunda Olacaklarla İlgili İnternette Dolaşan İlginç Dedikodular

game_of_thrones

Game Of Thrones’un sezon finali yine ağzımızı açık bıraktı, yaşayanlar, ölenler, savaşlar, olanlar olmayanlar. Şimdiden yeni sezon için sabırsızlanmaya başladık. Öncelikle yazının devamında bu sezona dair bol bol spoiler var gelecek sezona dair de sağlam dedikodular o yüzden son bölümü izlemeyenler dursun tam burada.

Durmadınız mı? O zaman gelsin dedikodular:

1- Azor Ahai

azor-ahai- jon snow mu

Ak Gezenleri yenecek karakter olarak bildirilen baş kahramandır. Lightbringer isimli kılıcı ile Ak Gezenlerin sonu olacaktır. Lightbringer isimli kılıcın yapılış hikayesi ise biraz enteresan ve acıklı. 30 gün kılıcı döven Azor Ahai suya soktuğunda kılıç kırılır. Azor ikinci kez 50 günlük bir dövme sonucunda kılıcı elde eder. Bu sefer bir aslanın kalbine saplar ve kılıcı öyle soğutur. Ama tekrardan kılıç kırılır. Pes etmeyen Azor üçüncü kez bu işlemi yapar ve kılıcı 100 gün döver. Bu sefer gerçekten sevdiği eşi Nissa’nın kalbine saplar. Ve bu sefer kılıç tepki verir ve kırılmaz.

Azor Ahai’nin kim olacağına yönelik çok sayıda dedikodu var. Jon Snow’un dirilip bu karaktere dönüşeceği gibi Stannis Baratheon , Daenerys Targaryen, Greyjoy ve Tyrion Lannisterdır güçlü adaylar arasında.

2- Lady Melisandre Jon Snow’u diriltecek.

lady missendra kırmızı büyücü

Ateş Kralının yardımıyla Lady Melisandre’ın Jon Snow’u diriltmesi ise bir başka teori. Mantıklı gelen bu teoride Stannis’in önerdiği teklifi kabul ederek Kuzey’in Kralı olan Jon Snow’u Vahşilerin desteğiyle bir WinterFall kuşatmasında izleyebiliriz.

3- Jon Snow hançer yaralarıyla ölmeyecek.

game-of-thrones-5.-sezon-10 jon snow ölümü

Bu teoriyi ise Jon Snow’un Ned Stark’ın oğlu değil de, Rheagar Targaryen ve Lyanna Stark’ın oğlu olması ihtimali güçlendiriyor. Kitapta Üç Dişli Mızrak savaşının asıl nedenlerinden birinin Rheagar Targaryen’in Robert Baratheon’un sevdiği kadın Lyanna Stark’ı hamile bırakması olarak gösterilir. Ve Ned Stark, Jon Snow’u Robert’in öldürmemesi için sahiplenmiştir. Bu ihtimalde Jon Snow’un ejderha kanı taşıması onun hançer yaralarıyla ölmesini önleyecektir.

4- Jon Snow Ak Gezenler tarafından diriltilecek.

game-thrones-season-5-türk-white-walkers-

İşte en heyecanlı teorilerden biri ise Jon Snow’un Ak Gezenler tarafından diriltilmesi. Bu sayede Ak Gezenlere katılacak Jon’un Black Castle’da kazandığı tecrübelerle erken bir Ak istilaya yardım edecek önemli bir lider konumuna geleceği konuşuluyor. Night’s Watch’un sonunu getirecek bu hamleyle Jon Snow kendi intikamını da almış olacak.

5- Diğer merak edilenler

cersai-lannister-sezon 5 x 10

Sansa Stark ve Reek’i neler bekliyor? Stannis Baratheon, Brienne Tarth tarafından öldürüldü mü? Eğer ölmediyse Lady Melisandra ve Sir Davos arasında neler olacak? Brandon Stark 6.sezona uçma özelliği kazanarak mı gelecek? Arya Stark’a ne olacak?  Cersei Lannister paralel yapıya nasıl bir ceza verecek? Ve son bölümde izlediğimiz hizmetkar savaşçısı kimlerin sonu olacak? 5. sezon bir çok soruyla sona erdi.

Game of Thrones’un 6. sezonu 2016’nın Nisan ayında başlayacak. O zamana kadar bu teorilerle idare edeceğiz.