Emrah Serbes Yeni Romanı Müptezeller’den Tadımlık Bir Bölüm Yayınladı

Sevilen yazar, Behzat Ç.’nin yaratıcısı Emrah Serbes 2 yıllık bir aradan sonra yeni romanı “Müptezeller” ile tekrar bizlerle. Son romanı “Deliduman” sonrası 2 yıllık bir ara veren hatta kitap yazmayı bıraktığı bile öne sürülen Serbes, bu söylentileri de yeni yazdığı romanı ile birlikte boşa çıkarmış oldu.

 

cuew7mixyaaudy_

İletişim Yayınları tarafından çıkarılan romanı tanıtım bülteninde:

“Üzülme baba,” dedim, “alt tarafı bir ev, alt tarafı beton parçası ya. Çalışır ederiz, yine alırız. Ben de çalışırım bundan sonra, söz, alırız bir ev daha.” “Ona üzülmüyorum ki ben,” dedi babam. “Her ay evin taksitini ödedik de ne oldu. Bak, uçup gitti elimizden balon gibi. Keşke seni ağlatmasaydık çocukken. Keşke sana o akülü arabayı alsaydık.” Güzel olmak isteyen alkolikler, berduşlar, kardeşler… Zembereği boşalmış hayat memat ezberleri, tek gözlü geceler. Yeraltının karın gurultusuna, belalı bir gündüze sarılan cuaralar.

Müptezeller, uğultuların, yoksunluğun ve kaybeden delikanlıların romanı. Lime lime, ufalanarak. Emrah Serbes, kenarların soluğunu, dünyaya katlanamayan, kendine gömülen çocukları haykırarak anlatıyor. Yaz biter, güz biter, hep kış gelir.

Sözleri ile ifade ediliyor.

21 Ekim’de sevenleri ile buluşan Emrah Serbes yeni kitabından tadımlık bir bölümü de yayınladı. İşte o bölüm…

1
2 3 4 5 6 7