20 Erkek Arkadaşına iPhone 7 Aldıran Kadın Telefonları Satarak Kendine Ev Aldı

Çin’de bir kadın ev almak için ilginç bir para toplama yöntemi buldu. 20 erkek arkadaşına iPhone 7 aldıran kadın telefonları satarak yaklaşık 14.000 £ topladı. Ahlaki açıdan biraz kötü olan yöntem Çin sosyal medyasında en çok tartışılan konu oldu.

20-erkek-arkadasina-iphone-7-aldiran-kadin-onlari-satarak-kendine-ev-aldi

BBC’nin doğruladığı olay Tian Sana Yi Du forumunda ortaya çıktı. Adı Proud Qiaoba olan kadın 20 erkek arkadaşını ikna ederek kendisine birer iPhone 7 aldırdı. Quiaoba, telefonları Hui Shou Bao sitesi üzerinden satarak Güney Çin’deki Shenzhen şehrinde 115,010 Çin Yuan’ı değerindeki evi satın aldı.

Fakir bir ailenin kızı olan Quiaoba’nın ailesine bir ev almak umuduyla bu yöntemi seçtiği tahmin ediliyor. Konu Weibo sitesinde 13 milyon mesaja ulaşmış durumda. Bazıları kadını utanmaz olarak nitelendirirken bazıları da övücü sözler sarfettiler.

Hikayenin tümüyle yalan olduğu ve web sitesinin reklamını yapmak adına uydurulduğu iddiaları üzerine blogger Ruhua Xianyu, BBC adına Hui Shou Bao sitesi ile temasa geçti. Siteden kadının 20 adet iPhone 7’nin her biri için 700£ ödeme aldığı teyit edildi.

Kadının 20 erkek arkadaşını nasıl ikna ettiği belli değil. Ancak 20 adet iPhone 7 parasının Çin’de bir ev almak için yeterli olması Çin’deki yaşam koşullarının ne kadar zor olduğunu gösteriyor.

applefoni.com