Duş Yaparken Aklımıza Gelen Parlak Fikirler

İnsanoğlunun parlak fikirler bulduğu en önemli yer bence banyodur. (“Hadi canım ne alakası var?” diyenleri Arşimet ile baş başa bırakıp yolumuza devam edelim) Hatta bu konuda Reddit‘te açılmış bir konu başlığı bile bulunmaktadır. Biz de bu konu başlığından hareketle duşta aklımıza gelen en ilginç düşünceleri sizler için bir araya getirdik.  İşte duş yaparken aklımıza gelen parlak fikirlerden bir kaçı;

 1. En sevdiğiniz şarkıyı radyoda rastgele duymak doğrudan müzik çalarınızda çalmaktan daha çok tatmin eder.
 2. Tema parkları 70 mil hızında bir hız treninde kristal netliğinde bir fotoğraf yakalayabilirken, banka kameraları duran bir soyguncunun net bir fotoğrafını çekemez.
 3. Kısa boylu insanların uzun boylu insanlardan yukarıdaki bir şeyi istemesi normalken, uzun boyluların yere düşen bir şeyi kısa boylulardan istemesi kabalık olarak algılanır.
 4. Her zamankinden 10 dakika önce kalkarsam, 2 ekstra saat gibi davranırım ve işe geç kalırım.
 5. Alkol içtiğinde sadece yarının mutluluğundan ödünç alırsın.
 6. “Yatağa git, sabahları daha iyi hissedeceksin”, “Kapatıp tekrar açtın mı?” nın insan versiyonudur.
 7. Birisi 18 yıl boyunca yemeğimi ve kiramı ödemeyi teklif etse, benden istedikleri her şeyi yaparım. Ancak ebeveynimin evinde yaşarken çöpü her attığımda şikayetçiydim.
 8. Avukatlar dava açmanızı, doktorlar hasta olmanızı, polisler suçlu olmasını, tamirciler arabanızın bozulmasını umarken; yalnızca bir hırsız sizin zengin olmanızı umar .
 9. Hesap makinem bir geçmişi olsaydı tarayıcı geçmişimden çok daha utanç verici olurdu.
 10. İnsanlar geçmişe seyahat etmeyi düşünürken, yanlışlıkla mevcutları yaşamı değiştirmekten korkar, ancak şu an  yaşayan kimse geleceği değiştirmekten korkmaz.
 11. Bir şirket aboneliğini iptal ettikten sonra bana daha iyi bir fiyat önerdiğinde, sadece sizi kazıkladığını itiraf eder.
 12.  Noel tatilden daha çok son kullanma tarihi gibi hissettirir.
 13. Tütün şirketleri en iyi müşterilerini ve prezervatif şirketleri gelecek müşterilerini öldürür.
 14. Çocukken aileniz TV’de gördüğüm her şeye inanmamanızı öğretirken, şimdi onlara Facebook’de gördükleri her şeye inanmamalarını öğretmek zorundasınız.
 15. Araçlar günümüzde internete girip, telefonunuza bağlanıp, müzik ve videolar paylaşabilirken, sadece küçük bir araştırma ile bulabilecekleri motor sorununu haber verememektedir.
 16. İyi görünen ancak korkunç kişilikleri olan insanlar temelde olarak gerçek hayatın tuzak manşetleridir.
 17. Bir adam, kız arkadaşının gitmesine izin vermeyeceğini ve herkesin muhtemelen anlayabileceğini söyleyerek bir davetiyeyi reddedebilir. Ancak bir kız, erkek arkadaşının gitmesine izin vermeyeceğini söyleyerek bir daveti reddederse, insanlar erkek arkadaşının çok maço (kaba-çağ dışı) olduğunu düşünür.
 18. Uzaylılar, 20 Temmuz 1969’da Ay’ı işgal etmiştir.
 19. Fotoğrafları renklendirmek yerine 50 yıl içinde filtreleri kaldıracağız.
 20. Dün gece arkadaşım sigarasını şarj etmek için bir USB port kullanmasını istedi, ancak kitabı şarj etmek için kullanıyordum. Gelecek aptalca.
 21. Dünyanın herhangi bir yerinde, her gün işe gitmekten nefret edip hayalinizdeki işleri yapan biri vardır.

Bunların dışında sizin aklınıza gelen fikirler varsa, lütfen bizimle paylaşın 🙂

Kaynak: Reddit