Doktor Ela Rolüyle Ünlenen Yasemin Özilhan’ın Eşiyle Tanışma Hikayesi Yeniden Gündem Oldu!

Fox ekranlarının reyting rekortmeni dizisi Mucize Doktor’a, yıllar önce mesleği bıraktığını söyleyen ünlü oyuncu Yasemin Ergene’nin dahil olması, diziye yeni bir soluk getirdi.

2/
Yasemin Ergene, ilk bölümü 2006 yılında yayınlanan Doktorlar dizisinde hayat verdiği ‘Ela’ karakteriyle, kariyerinin henüz başlarında olan bir doktor adayını canlandırıyordu. Ancak akıllarda, hep dizideki kırık aşk öyküsüyle kaldı…
3/
Genç oyuncunun Mucize Doktor kadrosuna kısa süreli de olsa dahil olması seyirciyi heyecanlandırırken, gözler Ergene’nin Doktorlar dizisinden sonraki yaşamına çevrildi.
4/
Ergene, 2011 yılının Şubat ayında son bölümüyle ekranlara gelen Doktorlar dizisinden sonra, dizi setlerinden uzak bir hayatı tercih etti. Sebebi ise aşktı..
5/
Dizi final yapar yapmaz iş insanı İzzet Özilhan ile dünyaevine giren genç oyuncu, verdiği bir röportajda, İzzet Özilhan’ın annesinin kendisine, üniversiteyi bitirme şartı koştuğunu söylemişti.
6/
“İzzet’le tanıştıktan sonra Emine Anne’nin ilk dediği şey ‘Önce üniversiteyi kazanacaksın, sonra evleneceksiniz’ oldu. 7 yıl ara verdikten sonra 4 ayda sınava hazırlandım ve Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünü kazandım.
7/
Tabii aşkın motivasyonu büyük. Ama Emine Anne’nin etkisi de var. Kendisi İzmir Amerikan Koleji mezunu. Eğitime önem veriyor. Kayınvalide değil, her zaman anne oldu bana. Şimdi karşılıklı oturuyoruz, çocuklarımıza o bakıyor.
8/
Eşi İzzet Özilhan’la aşklarının nasıl başladığına dair de konuştu Ergene…
9/
”İzzet Coca-Cola ile ilgilenmek için bir dönem Moskova’da yaşamış. Şirket, lojmanda küçük bir daire vermiş. Küçük de bir televizyonu varmış ve orada benim 3-4 bölüm yayımlanan ‘Aşk Oyunu’ dizimi izliyormuş. Karıncalı karıncalı… Beni görüp beğenmiş. Çevresine sormuş ‘Nasıl ulaşabilirim’ diye, ortak tanıdık çıkmamış. Dizi kalkınca ben ‘Doktorlar’ kadrosuna girdim.

10/
İzzet de izin gününde İstanbul’a geliyor. Televizyon izlerlerken babası diyor ki ‘Oğlum bak bu dizi bizim hastanede çekiliyor.’ İzzet bakıyor, beni görüyor. ‘Ben de bu kızı arıyordum’ diyor. Ablası Türkan Abla hastanenin genel müdürü. Ertesi gün İzzet hastaneye geliyor ve tanışıyoruz.
11/
Tamam o beni fiziksel olarak beğenmiş ama hiç tanımıyordu ki. Zaten hep der ‘Benimki kumar gibi bir şeydi’ diye. ‘Ukala olabilirdin, şımarık olabilirdin, göründüğün gibi olmayabilirdin’ der. Ama sonra ekler: ‘Allah’a şükür içimden geçeni karşımda gördüm’

12/
Almanya doğumlu Ergene’nin Türkiye’ye taşınma öyküsü de bir hayli ilginç.
13/
Yasemin Ergene’nin babası Almanya’da narkotik polisi olarak görev yaparken, uyuşturucu bağımlılarını görüp çocukları için endişelenmiş ve mesleği bırakıp tüm ailesini bir gecede Tekirdağ’a taşımış.
14/
İki kız çocuğu annesi olan Ergene’nin kızlarından birinin adını ‘Ela’ koyduğunu da söylemeden geçmeyelim.

GerçekGündem