Dilencilik İçin Gittiği Kafede Hayatı Değişti

Birbirimize yardımcı olabilmemizin tek yolu, önyargıdan topluca kurtulmak. Dünyamızın şu an savaşlarla dolu; korkutucu ve şiddetli görünmesi nedeniyle bu gezegendeki herkesin kötü niyetli olduğunu sananlar çok. İnsanların bir tercihi olduğunu unutamayız.

Yaşam, özellikle de hiçbir şey beklemediğimizde bizi şaşırtmanın bir yolunu bulur. 

Minnesota Minneapolis’teki Abi’s Café’den evsiz bir adam para istedi.

Zayıf görünen yaşlı bir adam Abigail’in kafesinin kapısını çaldı,  yiyecek ve para istedi.

20’li yaşlarında iyi bir kafeye sahip olan Cesia Abigail, “Neden işiniz yok mu?” diye sordu.

Adam ise ne yazık ki kimsenin onu işe almadığını söyledi.

Zavallı adam Marcus, çalışmaktan hoşlanacağını fakat bir suçluluk geçmişi olması nedeniyle bir iş bulamadığını anlattı.. Bu nedenle, hayatta kalmak için dilenmeye devam ettiğini söyledi.

Geçmişte hata yapmıştı, ancak geçmişi tamir edemediğini ve şimdi cezalandırıldığını düşünüyordu. Hayatını değiştirmek için yapabileceği hiçbir şey yokmuş gibi hissettiğini aktardı.

Abigail bazı insanların hayatta bir kez daha şansı hak ettiğini hissetti ve hemen ona gün boyunca bir iş teklif etti.

Abigail’e göre, “Bugün birileri için güzel şeyler yapmalı ve onları yargılamaktan vazgeçmeliyiz, çünkü orada durumlarını bilmediğimiz için para isteyen insanlar var… bazıları bir şansı hak ediyor.”

Abigail, Marcus’un işini devamlı hale getirdi. İki saatlik vardiyalarına hiç geç kalmıyormuş.  Bu şansı gerçekten uzun bir zamandır beklediğini düşünürseniz şaşırtıcı değil tabii.

Bulaşıkları yıkadı, çöpü çıkardı ve diğer tüm bakım işlerini verimli bir şekilde yaptı. “Ona ödeme yaptığımda, ne yaptığını tahmin ediyor musunuz?”

– “Ona iyi hissettiren restoranımdan yiyecek alıyor! ”

Bu yazı, Abigail’in hikayesini Facebook sayfasında paylaşmaya karar verdiğinde viral oldu..

İşyerindeki Marcus’un fotoğrafını paylaştı ve şöyle yazdı: “Tanrı bana bir nimet verdi, öyleyse başkalarını neden kutsamıyorum? İnterneti kullanma amacımız olması gereken şey bu!

Bu şekilde insanları empati kurmaya ve başkalarına insanlık ve merhamet uğruna ikinci bir şans vermeye çağırıyor. Başkalarının neyle uğraştığını ya da bugünkü haline gelme nedenlerini asla bilemezsiniz. İhtiyacınız olan tek şey küçük bir merhamet, sonra dünya daha iyi bir yer olacak…

Her ikisini de tebrik ediyoruz.