Canlı yayın platformu Bigo Live’da nasıl eğlenebilirsiniz sizin için inceledik!

Canlı yayın yaparak insanlara ulaşmak isteyenlerin bu sıralar en çok konuştuğu platformlardan birisi BIGO LIVE. 2014 yılında Singapur’da kurulan platformun 400 milyondan fazla kullanıcısı var ve Türkiye’de de gün geçtikçe popülerleşmekte. Bigo Live nedir diye merak edenler için bizler de biraz detaylandırdık!

Yapay zeka destekli canlı yayın servisleri sunan platform, Türkiye’de son dönemde oldukça ilgi görüyor. Uygulama üzerinde kullanıcılar; canlı yayın yapabiliyor, arkadaşlarıyla canlı sohbet edebiliyor, görüntülü görüşmeler yapabiliyor, fotoğraflar yükleyip takipçileri ile paylaşabiliyor. 150’den fazla ülkede güçlü bir kullanıcı tabanına sahip mobil uygulama, dünya çapında birçok yeteneği bir araya getiriyor. Platformdaki yayıncıların birçoğu müzik, dans ve eğlenceli içeriklerle takipçileri ile canlı olarak bir araya geliyor ve çeşitli etkinliklerde buluşuyorlar.

Uygulamada genç yetenekler, sanatçılar ve ünlü isimler, hayranları tarafından takip ediliyor. Birçok kullanıcı için popüler hale gelen bu yeni sosyal yol trend; canlı yayın, canlı yayın akışlarını izleyebilme, görüntülü sohbet ve görüntülü arama, grup sohbeti gibi özellikler sunuyor. Uygulama üzerinde en popüler olan özelliklerden biri ise PK (people knockout) ismi verilen iki kullanıcının birbiri ile yarıştığı ve izleyenlerin de hediyeler göndererek yayıncıların kazanmasını sağladığı bir ortam. Birçok yayıncı ve kullanıcı bu özellik ile eğlenceli anlar ve komik içerikler, yetenek gösterileri ve showlar ile takipçilerini bir araya topladığını söyleyebiliriz.

Bütün bunlar göz önünde bulundurulduğunda canlı yayın yapmak veya dünyanın her yerinden insanlarla sohbet etmek için sadece 1 dokunuşla uygulamayı indirmek yetiyor.

Dünyanın farklı ülkelerinde de popülerleşen Bigo Live yaptığı reklamlarla da adından söz ettiriyor. Son olarak Amerika’da gerçekleştirilen reklamlarda Bigo’nun ünlü yayıncıları da bilboardlarda yer aldı.

Ünlüler de Bigo Live’da! Bigo, İrem Derici heyecanını çekilişle paylaştı.
Dijital yayın platformu Bigo Live, ünlü isimler tarafından büyük ilgi görüyor. Son olarak, ünlü şarkıcı İrem Derici de Bigo’da hayranları ile buluşmaya başladı. Sanatçı, canlı yayınlarında hayranları ile samimi sohbetler gerçekleştirip ve şarkılarıyla hayranlarını sevindirdi . İrem Derici’nin katıldığı bir canlı yayında kullanıcılara çekilişle sürpriz ödül de dağıtan Bigo Live farklı grupların ilgisini çekti.

İREM DERİCİ İLE OLAN YAYINDAN ŞARKILARI DA SİZLERLE PAYLAŞALIM:

Acemi Balık

Değmezsin Ağlamaya

Bigo Live Türkiye’de hangi kategoriler var?
Öncelikle hemen en ilgi çekeniyle başlayalım. Birçok influencer, oyuncu, müzisyen ve ünlünün de bulunduğu Bigo’da müzik, dans, sohbet, talk-show gibi çok sayıda kategoride yayıncılar var. Kullanıcılar da isterlerse kendileri canlı yayın yapabildikleri gibi sadece yayınları izleme şansına da sahip. Yani Bigo Live indiren herkes yayın yapmak zorunda diye bir şey yok. Sevdiğiniz, takip ettiğiniz ya da keşfetmek istediğiniz kişilere de buradan ulaşabilirsiniz.
PUBG Mobile, Among Us, Free Fire, Ludo Star gibi oyun müdavimlerinin sevdiği birçok oyunu yayınlayan isimler var olduğu gibi uygulama içerisindeki mini oyunlarla hem Bigo’nun maskotu “Dino” ile etkileşime geçebilir, hem de uygulama içindeki oyunları da deneyimleme fırsatı bulabilirsiniz.

TÜM DÜNYAYI TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Diğer tüm uygulamalardan Bigo’yu ayıran bir diğer özellik ise DÜNYA tuşuna dokunup istediğiniz ülkenin yayıncılarını seçebilmeniz. Daha önce söylemiştik 150’den fazla ülkede Bigo canlı yayınları var ve farklı ülkelerden insanlarla arkadaş olmak oldukça kolay.

İndirmek için: AndroidAppstore 

Bigo’nun resmi internet sitesi için tıklayın.