Cinsellik Üzerine Şaşırtıcı Bilgiler Edineceğiniz 10 İlginç Araştırma

Cinsellikle konusunda yapılan araştırmalar her geçen gün şaşırtıcı gerçekleri ortaya çıkartıyor. Kitleler tarafından büyük ilgi bu araştırmalardan en ilgi çekici olanlarını sizler için derledik.

1# Yaşınız sonu 9 rakamıyla bitiyorsa, aldatmaya daha meyillisiniz.

Uzmanlar 19, 29, 39, 49 gibi son 9 rakamı ile biten yaşların, yeni bir 10 yıllık döneme geçiş anlamı taşıdığı, geleceğin heyecanı ve geçmişin sıkkınlığının birleşmesi nedeniyle yeni şeyler denemeye isteğin arttığı düşünülüyor.

2# “Grinin Elli Tonu” kitabını okuduktan sonra cinsellikten soğuduysanız, yalnız değilsiniz.

Çoğu kişi Grinin Elli Tonu kitabının cinsel şehvetini arttırdığını iddia etse de, Illinois Üniversitesi’nde yapılan araştırmalar bunun aksini ortaya koymuştur.

3# Kış mevsimi erkeklerin kadın vücuduna olan ilgisini arttırmaktadır.

Araştırmacılar bunun nedenlerinin başında kış mevsiminde giyilen kat kat kıyafetin yarattığı gizem olarak görüyor. Kat kat elbisenin altında duran kadın bedeninin, psikolojik ulaşılması güç izlenimi uyandırdığı ve bu durumun da cinsel ilişki sırasında zevki arttırdığı iddia edilmiştir.

4# Kadınların çekici bulduğu erkek tipi adet döneminde farklılık göstermektedir.

Kadınların adet döneminde daha maskülen özelliklere (kaslı vücut, kalın ses) ilgi duydukları gözlemlenmiştir.

5# Cinsel ilişki sırasında ne kadar tutkulu olacağınızı son 12 ayda birlikte kişi sayısı belirlemektedir.

Social Cognitive and Affective Neuroscience dergisinde yayınlanan araştırma, son 12 ayda 1 kişiyle cinsel ilişkiye girmiş olan kişilerin, aynı zaman sürecinde birden fazla farklı kişiyle cinsel ilişkiye girmiş insanlara kıyasla daha az tutkulu cinsel ilişkiye girdiği tespit edilmiştir.

6# Spor salonunda cinsel ilişki yaşama olasılığınız oldukça yüksektir.

Yapılan araştırmalar spor salonunda yapılan egzersiz neticesinde yaşanan fizyolojik uyarılmaların, beyinde cinsel uyarılma olarak algılandığını ortaya koymuştur. Bu nedenle spor salonunda tanıştığınızbir kişiyle sevişme ihtimaliniz oldukça yüksektir.

7# Cinsel ilişki sonrası yapılanlar cinsel performansınızı belirlemektedir.

Yapılan araştırmalar cinsel ilişki sonrasında yaşanan ten temasının önemine dikkat çekmektedir.

8# Karşı cins alkollüyken daha çekici görünmektedir.

Alkollüyken kişiler kendini ve karşı tarafı daha çekici olarak algılamakta, bu durum tüm tavır ve davranışlara yansımaktadır.

9# Erkekler kırmızı renkli kıyafet giyen kadınları diğerlerinden daha çekici olarak algılamaktadır.

Uzmanlar bu durumun başlıca nedeni olarak kadın vücudunun cinsel uyarılma neticesinde pembe/kırmızı tonlarında bir renge bürünmesi olduğunu iddia etmektedir. Farklı araştırmalar ise kadınların cinsel açıdan en verimli oldukları ve en çekici hissettikleri günlerde istemsiz olarak kırmızı kıyafet giydiklerini ortaya koymuştur.

10# Romantik bir filme ortamı ısıtmak istiyorsanız, yanlış yapıyorsunuz.

Araştırmalar korku filmi izledikten sonra girilen cinsel ilişkinin, romantik filmler izledikten sonra girilen cinsel ilişkiden daha tutkulu olduğunu ortaya koymuştur.