Cadılar Bayramı Gecesi İzlenebilecek 5 @NetflixTurkiye Dizi ve Filmi

Cadılar Bayramı için kimisi en güzel kıyafetlerini giydi ve partilere geçti. Kimisi ise evinde oturuyor. İster kutlayın ister kutlamayın, bu dizilere başlamak için cadılar bayramı harika bir fırsat.

1- Chilling Adventures of Sabrina

Chilling Adventures of Sabrina, genç cadı Sabrina’nın korku ve büyü dolu maceralarını karanlık ve esrarengiz bir tonda anlatıyor. Rosemary’nin Bebeği ve The Exorcist gibi kült yapımların ekseninde ilerleyen uyarlama dizide Sabrina bir taraftan kendisini, ailesini ve insanlığı tehdit eden kötücül varlıklara karşı savaşırken, bir taraftan da yarı insan yarı cadı olarak bir denge yakalamaya çalışıyor.
2- Haunted

Daha “gerçekçi” bir şeyler izlemek isteyenlere önerimiz 23 Ekim’de Netflix’te yayına giren Haunted. Gerçek insanlar, geçmişte başlarından geçen korkunç öyküleri arkadaşları ve aileleriyle paylaşıyor ve bu hikayeler canlandırmalarla ekrana geliyor. Altı gerçek hikaye ilk defa anlatılıyor.

3- The Ritual

Dört eski arkadaş. Çatışmalar.

Uzun bir yürüyüş. Ve İsveç’in vahşi doğası. Yola düşüp bir daha dönmemek de var… Netflix’in 2018 yapımı orijinal filmi gerim gerim geriyor.

4- Havari

Yine bu yılın yenilerinden Netflix yapımı korku/gerilim filmi. 1905 yılına gidip Thomas Richardson’ın kız kardeşini ücra bir adadan, uğursuz bir tarikatın elinden kurtarmaya çalışmasına tanıklık edeceğiz. Sinirlerinize hakim olun…

Ve son diziye geldik:
5- Tepedeki Ev namı diğer The Haunting of Hill House

Bu aralar herkes bu diziyi konuşuyor. Henüz izlememiş olanlar için Cadılar Bayramı izleme önerilerinin başında Mike Flanagan imzalı yeni Netflix korku/gerilim dizisi Tepedeki Ev dizisi geliyor.


12 Ekim’de yayına giren 10 bölümlük yapım, Shirley Jackson’ın romanından uyarlandı. Bir trajedi nedeniyle yıllar sonra eski evlerine dönmek zorunda kalan Crain ailesinin fertleri bir taraftan öfke, suçluluk ve keder, diğer taraftan evin ve hayatlarının her yerini saran hayaletlerle yüzleşmek zorunda.