Akıl Hastalarının Psikiyatristlere Söylediği 12 Çarpıcı Cümle

Dünyanın en ünlü platformlarından biri olan Reddit, bu sefer oldukça ilginç bir oturuma sahne oldu. Bu oturumda psikiyatrist ve doktorlardan oluşan bir kalabalık hastalarından duyduğu ilginç cümleleri aktardı. Bu doktorlar arasında sıkça yapılan bir durum olabilir ama bu doktorların hastaları psikiyatrik sorunları olanlardan oluşuyordu:

psikoloji

1- Acı hissetmek hiçbir şey hissetmemekten daha iyidir.

2- Bipolar kişilik bozukluğu olan hastanın kendini tarif etmesi: Muhtemelen diğer insanlar beni adi bir şerefsiz olarak görüyorlar. Ama ben gerçeğin ve güzelliğin fedakar aşığıyım.

3- Henüz 10 yaşında olan otistik çocuk doktoruna sarılmak için bu cümleyle sesleniyor: Kollarım seni özlüyor.

4- Kaygı bozukluğu olan hasta: Aldığınız her küçük kararın, sizin için ölüm kalım savaşına dönüştüğünü hayal edin.

5- Kendimi öldürmek istemiyorum. Kendimi öldürmek isteyen kısmımı öldürmek istiyorum.

6- İnsanlar ilaçları daha iyi hissetmek için değil kendilerini daha az kötü hissetmek için kullanıyorlar.

7- Bir alkoliğin sözleri: Kendimi tüm mutlu hayatların olduğu bir yerde perde arkasında görünmez bir şekilde dolaşan bir hayalet gibi hissediyorum.

8- Doktoruna kötü laflar söyleyen hasta: Sesim senin hakkında ne söylerse söylesin, seni seviyorum Jace.

9- Benim her gün neler yaşadığımı bilmek ister misin? Hayal dünyasında küçük bir seyahate çıktığını ve bir an kendini yakalayıp gerçekliğe dönüp dönemeyeceğin zamanı bilmediğini düşün.

10- Anladığım kadarıyla ben yerin lav olduğu zamanla hayali arkadaşları olan insanların şizofren sayıldığı zaman arasındaki geçiş dönemini kaçırdım.

11- En manidar olanlardan biri:
İlaçları beni tedavi etmesi için içmiyorum, çünkü bende tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlık yok. Çevremdeki herkes deli olduğu için, ilaç onlara uyum sağlamama yardımcı oluyor. İşte ilaçları bu yüzden içiyorum.

12- Arkadaşınız yoksa bu durum çok problem teşkil etmez. Arkadaş sahibi olmak sizi mutlu eder; ama sizi daha iyi bir insan yapmaz. Zamanında kim çok popülerdi ve insanlar tarafından seviliyordu? Hitler.

K: Reddit