8 Aylık Hamile Olduğunu Hastanede Öğrendi

22 yaşındaki Tawana Musvaburi, karnı şişmeyen ve hatta kilo almayan bir gençken, ölüm tehlikesi hissederek hastaneye başvurdu. Sadece 4 hafta sonra, İngiltere’nin Buckingham bölgesinde yaşayan Tawana, bebeğini kucağına aldı. “Ölecekmışım gibi hissettim” dediği bir sabah, annesini arayarak endişelerini paylaştı.

Annesinin önerisiyle doktora giden genç kadın, hastanede MR taramasına alındı. Tarama öncesi sağlık görevlileri ona hamile olup olmama ihtimalini sorduğunda, Tawana kendinden emin bir şekilde ‘hayır’ dedi. Ancak doktorlar tarama sırasında tamamen oluşmuş bir fetüsle karşılaştılar ve Tawana’nın 8 aylık hamile olduğunu belirlediler.

“Şimdiye kadar yaşadığım en zorlayıcı süreçlerden biriydi” diyerek annelik deneyimini değerlendiren Tawana, İngiliz Mirror gazetesine verdiği demeçte, “İlk başlarda biraz depresyona girdim çünkü hayatımın bu kadar hızlı değiştiğini kabul etmek zordu. Ancak bir gün uyandım ve olayların akışına kapıldım” şeklinde konuştu. Genç kadın, “Çok korkunç ve stresli bir dönemdi çünkü halledilecek çok fazla şey vardı. Ailemin desteği olmasa bunu asla başaramazdım” şeklinde konuştu.