in

Ufak Tefek Cinayetler’deki Tıraş Sahnesi Dizinin Başını Yaktı! RTÜK Cezayı Kesti

Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Oya ile Serhan’ın ilişkisini uygunsuz bulan RTÜK, diziye yüklü bir para cezası kesti. Şikayetler devam ederse dizi yayından kaldırılacak.

İşte o sahne:

Star TV’de yayınlanan Ufak Tefek Cinayetler dizisindeki tıraş sahnesi RTÜK engeline takıldı. RTÜK, diziye yüklü bir para cezası kesti.

ŞİKAYETLER DEVAM EDERSE DİZİ KALDIRILACAK
RTÜK’e dizide evlilik dışı ilişkilerin Türk aile yapısına aykırı olduğu yönünde şikayetlerde bulunulduğu, şikayetlerin devam etmesi halinde ise dizinin yayının durdurulabileceği konuşuluyor.

SOSYAL MEDYADA TARTIŞMA BAŞLADI
Ufak Tefek Cinayetler’in RTÜK’le yaşadığı sorun sosyal medyada tartışma konusu oldu. Serhan ile Oya’nın durumunu ‘yasak aşk’ olarak algılayan RTÜK’ün dizilerdeki pedofili, tecavüz, çok eşlilik, kadına şiddet temalarına karşı sessiz kalması eleştirildi.

Ne düşünüyorsun?

-13 points
Upvote Downvote

Total votes: 35

Upvotes: 11

Upvotes percentage: 31.428571%

Downvotes: 24

Downvotes percentage: 68.571429%

8 Comments

Leave a Reply
  1. RTÜK SALAĞI ERTUĞRULDAKİ AKAN KANA NEDEN UYGUNSUZ DEMEMİŞ….YAVVVV……..

  2. Bu diziyi tutuk ceza yazdıysa anlatkaradenizi yayından hemen kaldırsınlar kadına sidet orda cok

  3. O kadar dizi var sacma sapan bu dizimi sadece rturk.harika bir dizi.bnce ve cok sacma ne varki bu sahnede

  4. ATV de “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisine neden kesilmiyor! Adam evli çoluk çocuğu varken metresinden çocuğu oluyor ama ATV ye 1 ₺ ceza kesilemiyor!

  5. Yok artık! Bunun bir senaryo olup, oyuncuların da canlandıran olduğunu, hayatta gerçekten böyle şeyler olabileceğini kaliteli bir oyunculukla ekrana yansitan oyunculara çok ciddi saygısızlıktır bu karar. Türk sineması neden gelişmiyor? Neden daha kaliteli yüksek bütçeli filmler yapılmıyor? Anladınız mı???
    Yasak aşkmış…
    Müge Anlı, Serap Ezgü izleyin biraz. Bu ülkede o dizideki senaryoda işlenen konunun canlı canlı ve kat kat fazlası her gün yaşanıyor. Gidin de bunlar ile uğraşın… Eğitim şart!!!

  6. Bu sahneyi ahlaksız bulan bir kısım şikayetçi izleyiciden aynı tepkiyi çocuklara tecavüz konusunda göstermesini bekliyorum, rezil riyakarlar… dokunmayın dizimize!

Yorum yap