in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM DUYGULUDUYGULU ÖĞRETİCİÖĞRETİCİ ÇOK KOMİKÇOK KOMİK KIZGINKIZGIN

Şoför Otobüsü Durdurunca 19 Yaşındaki Kız Çok Korktu Ama Gerçek Bambaşkaydı

Dünyada iyi insanların var olduğunu görmek ruhumuza iyi geliyor. Ne yazık ki ülkemizde ve dünyada kötü karakterlilerin yaptığı taciz ve tecavüzlerden dolayı insanlığa inancımızı bazen kaybediyoruz. Bu hikaye inancınızı tazeleyecek cinsten.

Tina Kamal isimli kız gece eve dönerken başına gelen ilginç olayı sosyal medyada paylaştı ve gerçekten şanslı olduğunu hissettik. Dünyada böyle insanların artması dileğiyle:
isveclikiz

“Sanırım az önce dünyadaki en iyi otobüs şoförüyle karşılaştım. Belalı birkaç tip ve bir kadın otobüsten indikleri sırada ben hala otobüste oturuyordum. Şoförün, otobüsü belli bir süre beklettiğini gördüm ve nedenini sordum. Şoför ise, otobüsten inen kadının eve girdiğini görene kadar rahat edemeceğini söyledi. Dediğini de yaptı. Kadın evine girip, belalı tipler başka yöne gidene kadar otobüsü bekletti.

Ayrıca, şoför aynı şeyi bana da yaptı. Evime en yakın yerde beni indirerek, eve sağ salim ulaşmamı sağladı. Ne kadar iyi bir adam! Görevinden fazlasını yapıp inisiyatif kullanarak, insanlık görevini yerine getiren şoföre teşekkür etmek istedim sadece”

isvecce

Tina’nın İsveççe paylaştığı not binlerce kez beğenildi. Bizler de tacize, tecavüze karşı savunmasızlar için birleşmeli ve dünyayı daha güzel bir yer yapmalıyız.