in

BEĞENDİMBEĞENDİM ÖĞRETİCİÖĞRETİCİ KIZGINKIZGIN

Ailecek Gezerken Sıkılmayacağınızı Garanti Edeceğimiz 7 Harika Müze

Başka bir şehirde ailecek gezerken en çok sorulan soruların başında “Çocuğu nereye götürelim?” sorusu gelir. Yurt dışı seyahatlerinizde hem sizi hem de çocuklarınızı eğlendirecek 7 harika müzeyi bir araya getirdik:

Köln, Çikolata Müzesi

Listeyi iddialı bir müzeyle açalım. Eminiz sadece çocuklar değil çoğunuz bu müze için keşke benim şehimde olsaydı diyeceksiniz. Köln’de bulunan çikolata müzesi tıpkı böyle düşünen binlerce insanı her sene ağırlayıp çikolata yapmanın inceliklerini ve tarihi gösteriyor. Müthiş şehir manzarası da cabası.

Cacun, Sualtı Sanat Müzesi MUSA

Yüzmeyi sever misiniz? Sanat eserleri arasında yüzerek dolaşmak fikri size de çok eğlenceli gelmiyor mu? Meksika’ya seyahat etmeyi planlıyorsanız Sualtı Sanat Müzesi MUSA’yı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Yalnız sanatçının o eserinde ne anlatmak istediğini tartışmak için yüzeye çıkmayı beklemeniz gerekiyor.

Newyork, Amerikan Doğal Tarih Müzesi

“Müzede Bir Gece” filmini izleyenleriniz Amerikan Doğal Tarih Müzesi’nin o harika atmosferini ve gece yarısından sonra canlanan eserlerin yarattığı soluksuz macerayı hatırlayacaktır. Müze yönetimi bu macerayı biraz olsun tatmak isteyen 7-13 yaş aralığındaki çocuklar için müzede gece kalabilecekleri kamplar düzenliyor. Ne dersiniz çocuklarınız için müzede bir gece kalmak çok heyecanlı olmaz mıydı?

Zhengzhou, Üç Boyutlu Sanat Müzesi

Zhengzhou Üç Boyutlu Sanat Müzesi bir köpek balığından kaçarken kameralara dönüp gülümseyeceğiniz oldukça eğlenceli bir müze. Müzeyi gezerken adeta fotoğraf çektirme yarışına gireceğinizi biliyoruz:) Bu müze hakkında daha önceki yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

California, Oyuncak Tavşan Müzesi

Oyuncak tavşanla ilgili ne kadar çok ürün olabilir ki? Aslında soruyu sormaya korkuyoruz çünkü birileri oyuncak tavşanla ilgili müze açacak kadar çok eşya toplamış bile. Aşırı derecede tavşan kulağına maruz kalmak isteyenler California’da bu müzeyi ziyaret edebilir.

Kuala Lumpur, Kelebek Müzesi

Kuala Lumpur’da bulunan Kelebek Müzesi, dünyaca ünlü Discovery Channel tarafından en iyi kelebek parklarından biri olarak tanıtılıyor. Tek bir sorun var, müzede hassas kelebeklerin zarar görmemesi için fotoğraf çekimi yasak. Anılarınızı göz kapaklarınızla çekip gerçek hafızanızda depolamanız gerekiyor.

Bologna, Dondurma Müzesi

Yine her yaştan herkesin severek ziyaret etmek isteyeceği bir başka müze, dondurma müzesi. Özellikle kavurucu yaz günlerinde tekrar tekrar ziyaret etme isteği uyandıran bu müze İtalya Bologna’da bulunuyor. Meşhur İtalyan dondurmasının tarihi bahane, lezzeti şahane diyorsanız, bir gün görülecekler listenize mutlaka eklemelisiniz.