Zehirli Hayvanlar

Milyonlarca kişinin ölümübe sebep olmuş Zehirli Hayvanlar hakkında ne biliyoruz? Belki de hiçbir şey. Görmezden geliyoruz ama çok uzaklarda değiller, piknikte, denizde hemen hemen her yerde karşımıza çıkma ihtimalleri var. Bunların bir kısmı öldürmüyor ama tam anlamıyla süründürüyor.

Kutu Denizanası

Okyanuslarda bulunan kutu deniz anasının kolları yakıcı bir madde üretiyor. Derinin altına inen kollar zehri vücuda salıyor ve boom 🙁

 

Kral Kobra

Çin ve Hindistan’da bulunan kobraların kralı kurbanına kesinlikle acımıyor.

Benekli Koni Salyangozu

Oradan bakınca sevimli duruyor olabilir ama yaydığı zehrin panzehri bile yok. Uyuşukluk ve halisünasyonlara sebep oluyor, felce kadar yolu var.

Mavi halkalı ahtapot

Solunumun durmasına yol açan Mavi halkalı ahtapot, küçük yapısına rağmen öldürücü olabiliyor. Hastaya suni tenefüs yapmayı ihmal etmeyin.

Ölüm Akrebi

zehirli-hayvanlar
Akrebin bence çok sevilecek bir yanı yok ama bu İsrailli sarı akrep yani ölüm takipçisi daha da sıkıntılı. Anında öldürebiliyor.

 

Taş Balığı

Deniz altında birbirinden tehlikeli yaratıklar oluyor bu balık da onlardan biri. Bu zehirli balık geçici felce neden olabiliyor.

Brezilyalı Tarantula

2007’de Guiness’e göre dünyanın en zehirli hayvanı seçilmiştir. Gerisini siz tahmin edin. Brezilya’da daha çok görülüyor.

Karasal Taypan

Normal yılan çarpı 400 zehir diyeyim.

Zehirli Zıplayan Kurbağa

Küçük kurbağa küçük kurbağa neden bu zehrin?

Kirpi Balığı

Egzotik iklimlere sahip yerlerde yemek olarak da satılan bu balık eğer tarife uygun hazırlanmazsa ölüme sebep olabilir.