Müzmin Bekarları Bile Evlendirecek Güzellikte 10 Yurt Dışı Balayı Mekanı

Evlilik sürecinin en keyifli bir yandanda en zor kısmı balayı. Hele ki dünyaya açılmışsak ucu bucağı olmayan seçenekler içinde kayboluveririz,birini seçsek aklımız diğerinde. Benim henüz sadece windows arka planı olarak gördüğüm yerlerden bahsederken en gönlümü çelenlerle hazırladığım listeyi sizlerle paylaşıyorum.

Turks ve Caicos Adaları

Turks ve Caicos Adaları

Hakkında türlü türlü rivayetlerin olduğu yok efendim buraya gelecek mektupların bazı bazı Türkiye’ye karıştığı iddaları olan adalar, ben yurt dışında bir balayı istiyorum ama kendimi evimde hissedeyim diyenler için müthiş bir fırsat. El değmemiş plajlarıyla ünlenen adalarda balinalara merhaba demek de mümkün.

Mauritius

mauritus

O kadar evlilik işlemi arasında ben vizeyle uğraşamam diyenler aynı zamanda kendini okyanus sularına bırakmak isteyenler için harika bir ada burası. Evlilik döneminin yorgunluğunu atmak isteyenler için adada dünyaca ünlü spa merkezleri bile var.Beyazın mavinin ve yeşilin tadını doyasıya çıkarabileceğiniz bir cennet ada. Afrika, Hint ve Fransız mutfağını bu manzara karşısında tadacağımızıda unutmamak lazım.

Maldivler

maldivler
Yeryüzündeki cennet

Konu balayı olurda Maldivlerden bahsetmezsek olur mu ? Hiçbir şey yapmasanız dahi göz doygunluğuyla harika bir balayı geçirebileceğiniz bir yer.Güneşi suyu su altı dünyası,herşeyiyle büyüleyici bir dünya Maldivler. Sadece denizin üstündeki bungalovlarınızdan dışarıya bakın kendinizi açık mavi sulara bırakıp beyaz kumlarda güneşlenin. Vize de istemeyerek gönüllerimizi fethediyor Maldivler.

Şeyseller
şeyseller

Şeyseller Afrika’ya çok yakın bir cumhuriyet. Ben balayımı lüks otellerde yapacağım diyen çiftler için gözbebeği. Ölü sezon diye bir kavramı olmayan Şeyseller,su sporlarından kültürel gezilere oradanda ada turlarına kadar bir çok alanda doyuruyor bizi. Afrikaya uğrayıp bir safari yaparsanız da kimse neden diye soramaz değil mi ?

Bora Bora
Bora Bora

Sanırım listenin en pahalı seçeneklerinden biri Bora Bora. Köpek balıklarıyla yüzebileceğiniz balık türlerini bungalovunuzun penceresinden selamlayabileceğiniz yemekleriyle müzikleriyle size rüya gibi balayı sunuyor. Safari,dalış gibi etkinlikleride içinde barındırıyor. Sadece vize işlemleri için biraz uğraşabilir sonra da kendinizi rüya balayınınızda bulabilirsiniz !

Tibet
Tibet

Konu farklılığa gelince farklı inanç ve kültürüyle Tibet akıllarımıza geliyor elbette.
Farklılıklara yolculuk yapmak isteyenler için Tibet kocaman bir kapı. Tapınaklarıyla, felsefeleriyle,tibet rahipleriyle bambaşka bir dünyaya götürüyor adeta.Bir çok ünlü isminde adından söz ettiği Tibet,doğal yaşamın bir yansıması. Düğünün ardından içsel bir rahatlamaya kavuşmak için neden düşünülmesin ki?

Küba
kuba_balayi

Küba’nın kendine haslığından söz etmeye gerek yok herhalde. Farklı deneyimler yaşamak isteyenler için herşeyiyle farklı olan Küba tatil için bambaşka bir cennet. Pahalı puroları,müzikleri yemekleri adından söz ettiriyor.Tarihsel anlamda da deneyimler vaadediyor ada. Che Guevara’nın hayatı hakkında daha fazla bilgi sahibi olabileceğiniz mezarını ziyaret edebileceğiniz Küba devrimini gözlerinizin önüne getirebileceğiniz bir yer. Denizi ve güneşiyle sadece kültürel değil rahatlatıcı bir tatilide ayağınıza getiriyor.

Belize

belize
Vizesiz balayı için bir seçenek de Orta Amerika’da. Bayrağında insan figürü olan,bu şirin yerde romantizmin doruklarını yaşayabilir günbatımını izleyebilir,gündüzleri suyun tadını çıkarabilirsiniz. Çok huzurlu bu yerin çekici bir tarafıysa mayalardan kalma mağaraları,eski kurban alanı olan Actun Tunichil Muknal’ı ziyaret edebilirsiniz.

Sri Lanka
sri-lanka

Sakinliğe dur diyebileceğiniz yer Sri Lanka, wonder of Asia diye anılıyor. Hint okyanusunda olan ada tapınaklarıyla ünlü,ama ben maceraperestim diyenler için fil safarisi,denizin ortasında balinalarla başbaşa kalma keyfinide yaşayabilirsiniz. Baharat seviyorsanız leziz bir mutfağıda mevcut Sri Lanka’nın. En güzel kısmı da vize işlemleriyle uğraşmadan gidebiliyoruz balayımıza.

Phuket Adası
Phuket

Benim en çok ilgimi çeken adalardan biri, egzotik ortamıyla denizi güneşi insanları ve tabii ki doğasıyla. Ama bunların yanında deniz üzerine kurulmuş kulubeleri ve su altı sporlarıyla dünyada ki en iyi 10 dalma mekanlarından biri olarak ün salmış. Rahatlamak için masajınızı yaptırabileceğiniz ve balayından hatıra olarak ünlü dövmecelilerinden bir dövme yaptırabileceğiniz Tayland’ın bir adası olan Phuket Adası bence listenin göz bebeklerinden biri.