Yabancıların Hayır İşleri İçin Sürekli Soyunup Takvim Bastırması

Her sene tekrarlanan ilginç olay…

Aslında iyilik ya da hayır için bir bağış kampanyası başlatılıp, sonrasında oraya para gönderilebilir ya da bir ürün ortaya çıkar herkes onu alır ve bağış toplanır. Ama yok bu işin bir cafcafı olmalı soyunmalıyız deniliyor sanırım. Belki de bu bağış yapacak kişiler illa biz soyunmuş insanlı takvim görmeliyiz diyorlardır, bilinmez. Tek bilinen her yıl bu olayın yüzlerce kez tekrarlanması.

Üniversiteli öğrenciler soyunuyor, itfaiyeciler soyunuyor, ponpon kızlar soyunuyor ve sonuç; hooop her şey takvime basılıyor.

Sonra evde “Bu sene Şubat meme yapmış”, “Pastırma sıcakları geldi”, ” Üf gavur şeysi gibi yakıyor bu Ağustos” esprileri mi dönüyor o da bilinmez.

Bu sene açılışı Warwick Üniversitesi yapmış, tamamı kadınlardan oluşan üniversitenin kürek takımı kansere karşı bağış için takvim yaptıralım hem de soyunarak poz verelim demiş.
takvim

İtfaiyeciler de öbür taraftan başka bir takvim için poz vermiş. Westmead Çocuk Hastanesi için soyunmuşlar.
takvimitfaiye

Bağışçılardan beklediğimiz bir şey var. Canım kardeşlerim eğer bir hayır yapacaksanız gizli yapın, hadi gizli yapmayacaksanız bağırtacaksanız illa, bağırtın. Hem insanlara örnek olur ama lütfen onu bunu soyup takvime bastırtmayın. İki kuruş para vereceğiz diye milletin göZünü başını açtırtmayın.

Bağış toplayan güzel insanlara da burdan seslenmek istiyorum; yakışıklı çocuklar güzel insanlarsınız. Soyunmadan istemeyi deneyin, olmazsa kapı kapı dolaşın, o parayı kesinlikle bulursunuz. Ha biz illa soyunucaz karışma bize diyorsanız da bir şey demiyorum, para sonuç olarak güzel işe gidiyor.

Ama sizden rica ediyorum; siz bu işi bir düşünün.