Work and Travel’da Hangi İşler Yapılır?

Öğrencilerin yeni kültürler tanıdıkları, dillerini geliştirdikleri ve en önemlisi de bunları yaparken para kazandıkları kültürel değişim programı olan Work and Travel öğrencilere birçok alanda yurtdışında iş imkânı sunmaktadır. Bu işlerden bazıları oldukça fazla miktarlarda para ile ülkenize dönmenize olanak sağlamaktadır.

work-and-travel

Öncelikle Work and Travel programında yapılan işlerden ardından ise rehber olması açısından en çok kazandıran işlerden bahsetmek oldukça yerinde bir yaklaşım olacaktır. Bu bağlamda Work and Travel iş türleri fast food ve restoran işleri, otel işleri, mağaza satış işleri, eğlence parkında animatörlük, cankurtaran ve havuz görevlisi işi şeklinde gruplandırılabilmektedir.

WORK AND TRAVEL EN ÇOK KAZANDIRANLAR

Genellikle daha çok para kazandıran işler sezona ve çalışma durumunda göre değişmektedir. Work and Travel’a katıldığınız yıldaki çalışacağınız sektörün talebine göre değişmektedir. Ancak geçmiş yıllarda Kanada’da balıkçılık yaparak yüksek meblağlar kazananlar olmuştur. Yine de dediğimiz gibi durumlar değişkendir. Bu nedenle para kazanmayı garantilemek için ikinci iş fırsatlarından yararlanmak belki de en faydalısı olacaktır.