Wi-Fi Sandığımız Kadar Masum Mu, Yoksa Sessiz Bir Katil Mi?

Evinde wifi olmayan neredeyse yok, peki wifi o kadar masum mu? Hepimizin bazı güvenlik endişeleri vardı ve sonunda ortaya çıktı ki;  Wi-Fi beyin sağlığından uyku kalitesine kadar çeşitli şeyler üzerinde olumsuz etkiye sahip. Üstelik sperm kalitesini de olumsuz etkiliyor.

Wi-Fi Yavaşça Öldüren Sessiz Bir Katil…

Wi-Fi’den gelen termal olmayan radyo frekansı, normal hücresel gelişimi, özellikle de fetüs gelişimini bozabilir. Bu da çocuk gelişimini olumsuz etkiler.

Çocuklarda ve gençlerde büyüyen dokuları etkiler. Çocuklar bu duruma büyüklere oranla daha fazla hassastırlar ve gelişim sorunları daha büyük risk altındadırlar.

Uykusuzluk sorununun artmasına neden olur.

Uykuya dalamayacağınızı düşünüyorsanız, düzensiz uyku düzenine sahipseniz, bunun nedeni cep telefonlarından ve Wi-Fi’den gelen düşük frekans modülasyonuna bağlı olabilir. Elektromanyetik radyasyona maruz kalan insanlar uykuya dalmak için çok daha fazla zorlanırlar. Ve hepimiz biliyoruz ki uyku yoksunluğu sağlığa zararlı.

Ajitasyon Beyin Fonksiyonu

Wi-Fi yoğunluğu beyin fonksiyonunu etkiler. Böylece, beyin aktivitesi azaltılır ve sonuç olarak konsantre olmakta zorluk çekebilir veya hafıza kaybına uğrayabilirsiniz.

Spermi nötralize eder

Wi-Fi, erkeğin erkekliğini tehdit eden başka bir sebep. Bu nedenle, Wi-Fi frekanslarına maruz kalma sperm hareketini azaltır ve DNA parçalanmasına neden olur. Üstelik doğurganlığı etkileyebilir veya anormal gebelik riskini artırabilir.Kanser Riskini ArtırıyorElektromanyetik radyasyona maruz kalma tümör gelişim riskini arttırır.

Wi-Fi Radyasyon – Kendinizi Nasıl Koruyabilirsiniz?

Neyse ki, tehlikelerden kendinizi koruyabilecek yollar var. Mutfakta veya yatak odasında kablosuz yönlendirici kullanmaktan kaçının.Telefonu cebinizde tutmayın.Elektromanyetik radyasyonu azaltmak için evde kablolu telefon kullanın. Hamile iseniz, telefonu karnın yakınında tutmayın.

Telefonunuzu odanızın diğer ucunda veya aracın koltuğunda tuttuğunuzdan emin olun.Konuşmaktan daha fazla mesaj kullanın. Kablosuz bebek monitörlerini, hepsi mikrodalga frekansı üzerinde çalıştıklarından kullanmayın.
Uyku moduna geçmeden önce tüm Wi-Fi cihazlarının bağlantısını kesin.Bu bilgileri ailenizle ve arkadaşlarınızla paylaşın ki, onlar da kendilerini bu tehlikelerden koruyabilsinler.

Kaynak: Thehealthawareness