Victoria’s Secret Mankenleri Hangi Sporları Yapıyor?

Victoria’s Secret Mankenleri Hangi Sporları Yapıyor?

Peki ya ünlü modeller vücutlarını nasıl koruyor? Kısa zamanda forma girmek ve en az ünlü modeller kadar çarpıcı ve seksi bir vücudunuz olsun istemez misiniz?

Eğer belirli bir spora merakınız yoksa vereceğimiz küçük tüyolarla kısa sürede süper model vücuduna kavuşabilirsiniz.

Düzenli Spor

İlk önce yapacağınız şey haftada üç gün düzenli olarak spor yapmak. Aşağıdaki egzersizleri haftada üç boyunca bıkmadan sıkılmadan yaparsanız vücudunuzun kısa sürede sıkılaştığını göreceksiniz. Fakat bunu yaparken bir şeye dikkat etmeniz gerekiyor. Bu da yapacağınız hareketi uyguladığınız tarafı değiştirmeyi unutmamak. Hareketleri tüm kaslarınızın çalışmasına dikkat ederek uygulayın!

Söyleyeceğimiz bu hareketlere ek olarak 3 0 ila 40 dakika kardiyo egzersizlerini de yaparsanız mükemmel olur.

Karın kası yapan hareket

Ayaklarınızı omuzlarınızdan daha geniş olacak şekilde uzatarak açın. Şınav çekecekmiş gibi poziyon alın ve sol dirseğinizi kaldırıp sadece tek elinizle yere tutunmaya çalışın. Daha sonra tek elinizle şınav çekmeye gayret edin. Sonrasında bu hareketi diğer kolunuzla tekrar edin. Her kol için 15 defa yapın.

Popo kaldıran hareket

Ayaklarınızı yine omuz genişliğinde açın ve dizlerinizi bükerek dengede durmaya çalışın. Daha sonra elinizi yumruk yapın ve sol bacağınızın arkasına koyarak ağırlığınızı sol ayağınıza verin. Bu esnada sağ bacağınızı düz tutmaya gayret edin ve parmak uçlarınızı yere sabitlemeyi unutmayın. Daha sonra sağ bacağınızı mümkün olduğunca yukarıya kaldırın. Daha sonra bacak değiştirerek bu hareketi tekrar edin. Her bacak için 15 kez yapın.

İşte Ünlü Modellerin Yaptığı Sporlar;

Miranda Kerr

Yoga ve plates dışında Kerr haftanın beş ya da altı günü dizlerini ve basenlerini güçlendirmek için bacak egzersizi yapıyor. Ayrıca güzel manken tüm hamileliği boyunca da yoga yapmış.

Lily Donaldson

Pilates,yoga ve yüzme sayesinde fiziğini koruyor.

Doutzen Kroes

Ünlü manken fiziğini ip atlayarak ve haftada üç, dört kez yoga yaparak koruyor. Bunlar dışında 15 aylık oğlunun peşinden koştuktan sonra hafta dört kez 90 dakikada boks antramanı yapıyor.

Alessandra Ambrosio 

Haftada üç kez pilates ve yoga yapıyor ayrıyetten antranörünün tavsiyesiyle 10 gün boyunca yoğun Brazilya dansıyla kardiyo yapıyor.

Candice Swanepoel

Haftada bir keç kez pilatese ve boks antramanına gidiyor. Victoria’s Secret showundan 10 gün önce ise sadece bu rutinine devam ediyor.

Adriana Lima

Güzel manken günde iki kez ip atlayarak ve ağırlık çalışarak formunu koruyor. Adriana Lima’nın boks tutkusunu herkes biliyor. Ünlü model, doğumdan kısa bir süre sonra kavuştuğu fit vücudunu uzun süreli spor yapmasına ve sıkı çalışmasına borçlu.