Uzun Mesafe İlişki Yaşayanlar; Kissenger ile Mesafe Dert Etmeksizin Öpüşebileceksiniz!

Uzak mesafeli ilişki yaşama derdine düşenler düşünülerek hazırlanan ve kimilerine göre hayli saçma bir icat olan Kissenger ile artık uzaktaki sevgilinizle öpüşmeniz mümkün.

Akıllı telefonla yapılan görüntülü sohbetler sırasında kullanılan Kissenger ile bir yandan sevgilinizle konuşabilir bir yandan da öpüşebilirsiniz. Cihazda yer alan oval kısımdaki sensörler ve dudak hareketleriniz birleşimi ile karşı tarafa anlık olarak öpücüğün yollanması prensibine dayanan cihaza Kiss ve Messenger kelimelerinin birleşmesinden esinlenerek Kissenger adı verilmiş.

Love and Sex with Robots konferansında yaratıcısı Emma Yann Zhang tarafından tanıtılan Kissenger‘ın robotlar ya da yapay zekalar ile yaşanabilecek ilişkinin temelini atacağına da inanılıyor.

Projenin asıl amacının uzak sevgililere yardımdan ziyada gelecekte tasarlanacak robotlar için dudak verisi toplamak olduğunu ifade eden yetkililer Turing testine sokulacak Kissenger‘ın yakın zamanda satışa sunulmasına ise imkan verilmiyor.

Son dönemlerde “robotuna aşık olan kadın” ve “sanal robot azuma” haberleri sonrası belki “Her” filmi gerçek olur. Kim bilir?