Uyuşturucu Kralı Pablo Escobar’ın 15 İlginç Bilgiyle Destansı Serveti ve Hayatı

Pablo Escobar, Kolombiya’nın  fakir bir köyünde öğretmen bir anneden doğmuştur. Araba hırsızlığıyla başladığı suçluluk kariyerine 1970’lerde kokainle tanışana kadar devam etti. 1975’te ise karteli öldürterek krallığını ilan etti. Ve tek başına devlet olma hikayesi bu zamanlarda başladı. Amerika uyuşturucu ticaretinin %90’ını elinde bulunduran Pablo Escobar hakkında 15 ilginç bilgi:

  • Bilgilere başlamadan önce şunu aktarmalıyız: UYUŞTURUCU BİR BAŞ BELASIDIR VE SİZİ SEVDİKLERİNİZDEN AYRI TUTAR. SİZİ İSTEMEDİĞİNİZ ŞEYLERİ YAPMAYA ZORLAR VE HAYATINIZI YOK EDER. UYUŞTURUCU BELASINDAN UZAK DURMANIZI ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUZ.

pablo escobar

1- Escobar’ın yılda 1 milyon dolarını depoda kokaini rahat bırakmayan fareler yiyordu.

2-Pek kadınlara ve sekse düşkün değildi. Parasını da vaktini de işine ayırırdı.

3-Kolombiyalı magazin dergisine açıklama yapan oğlu, saklandığı dağ evinde üşüyen kızını ısıtmak için 2 milyon doları yaktığını söylemiştir.
pablo escobar para

4-Pablo Escobar’ın en büyük hayali Kolombiya Başkanı olmaktı. Pablo Escobar, üniversite okuyamadığı için pişman olduğunu ve “Okuyamadım ama onları zehirleyebilecek güce sahibim.” sözleriyle bu duruma tepkili olduğunu belirtmiştir.

5-Evinin bahçesine hayvanat bahçesi de yaptıran Escobar’ın su aygırları bile vardı.
escobar hayvanat bahçesi

6-Escobar doğduğu yer olan Medellin’e metrolar hastahaneler, fakirler için konutlar yaptırarak Kolombiya’nın ikinci büyük şehri yapmıştır. Ona orada Robin Hood da derler.

7-Escobar’ın bir adası, denizaltıları, havalimanı ve uçakları vardı.

8-Pablo, ilk ticaret yaptığı uçağı evinin kapısına yerleştirmiştir.
escobar uçağı

9-Öldürülen her polise 3000 $ ödül koyan Escobar  400’den fazla polisi sivillere öldürtmüştür.

10-Pablo Escobar, saklandığı şehirde yerini söylememeleri için her gördüğüne para vermiştir.

11-Pablo Escobar sırf elindeki parayı paketlemek için her yıl  2500$ değerinde paket lastiği alırdı.
pablo escobar evi

12-Escobar tüm mahkumların serbest bırakılması karşılığında ülkenin tüm dış borcunu ödeyeceğini Kolombiya hükümetine iletmiştir. Ama bu teklif kabul görmemiştir.

13-Forbes Dergisi’ne de çıkan Escobar dünyanın en zengin yedinci adamı olarak uyuşturucudan kazandığı parayla listedeki yerini almıştır.
pablo escobar özel şet

14-Tüm mal varlığını kokaine borçlu olan Escobar’ın hiç kokain kullanmadığı ve ağzına aldığı en tehlikeli madde esrar olduğu söyleniyor.

15-Pablo Escobar’ın ufak bir hapis dönemi olmuştur. Tüm işini gören Escobar hapishaneyi sadece uyumak için kullanıyordu.
Pablo escobar ölümü
Pablo oğluyla telefon konuşmasını uzatınca Kolombiya polisleri tarafından yeri belirlendi ve 2 Aralık 1993’te öldürüldü. Geriye yıllarca anlatılacak ilginç hikayesi kaldı.