#ufoattacktoturkey Sonrası Aklımıza Gelen En İyi Uzaylı İstilası Filmleri

Dün akşam sosyal medyayı sallayan #ufoattacktoturkey hareketinin organize bir sahtekarlık olduğunun ve hepimizin ilk başta trollendiğinin ortaya çıkmasının ardından hepimizin aklına “ya gerçek olsaydı?” sorusu geldi. İşte bu fikri yıllardır işleyen sinema dünyası uzaylıları, UFO‘ları bir çok kez dünyamıza getirdi hatta işgal bile ettirdi. Bu filmlerin ne kadar gerçekçi olduğu tartışıla dursun bizler en iyi uzaylı istilası filmlerini sizler için bir araya getirdik.

#ufoattacktoturkey Sonrası Aklımıza Gelen En İyi Uzaylı İstilası Filmleri;

1# Under the Skin (2013)

under-the-skin

Michael Faber’ın romanından uyarlanan film Scarlett Johansson’un muhteşem oyunculuğu ile birleşince tadından yenmez bir hale geldi. Dünya dışından gelen bir türün insanlığı görünce verdiği tepkileri anlatan film bu yönüyle benzerlerinden ayrılıyor. Bu gizemli film kesinlikle izlenmeli.

2# District 9 (2009)

district9

Bir grup uzaylının araçlarının bozularak Dünya’da mahsur kalmasının anlatıldığı filmde, uzaylılar Güney Afrika’daki 9.Bölge’de oldukça kötü yaşam koşullarından yaşamlarını sürdürmektedir. Film uzaylılara yapılan ırkçı tutum ve aşıladığı empati duygusuyla farklılık yaratmaktadır.

3# Signs (2002)

signs

Ekin çemberleri ve uzaylı işgali teorilerinin bir arada işlendiği film Mel Gibson’ın oyunculuğu ve M. Night Shyamalan’ın imzasıyla oldukça dikkat çekicidir.

4# Independence Day (1996)

independence-day

Dünyanın her yerinde iletişim sistemlerinin bir anda bozulması ardından dünyaya yaklaşan devasa uzay gemilerinin gezegeni işgal etmesinin anlatıldığı filmin, 20 yıl aradan sonra devamı da çekilmiştir.

5# Close Encounters of the Third Kind (1977)

close-encounters-of-the-third-kind

1945 yılında kaybolan bir uçağın tekrar ortaya çıkması ile başlayan filmde, birçok insanın uzaylılarla temas kurduğu da iddia edilmektedir.

6# The Faculty (1998)

the-faculty

Herrington Lisesi’nde okuyan bir grup genç öğretmenleri ve kalan öğrencilerle ilgili bir sıkıntı olduğunu fark ederler. Ancak fark edene kadar çevreleri suyla beslenen ve insan vücudunda saklanan uzaylı ırkı tarafından sarılmıştır.

7# Edge of Tomorrow (2014)

edge-of-tomorrow

Mimics isimli üstün uzaylı ırkı dünyamızı işgal eder, dünya ırkları ile birleşerek son direnişi sergilerken hiç umulmadık bir kahraman ortaya çıkar.

8# The Invasion (2007)

NICOLE KIDMAN stars as Carol in Warner Bros. Pictures’ and Village Roadshow Pictures’ suspense thriller “The Invasion,” distributed by Warner Bros. Pictures. The film also stars Daniel Craig. PHOTOGRAPHS TO BE USED SOLELY FOR ADVERTISING, PROMOTION, PUBLICITY OR REVIEWS OF THIS SPECIFIC MOTION PICTURE AND TO REMAIN THE PROPERTY OF THE STUDIO. NOT FOR SALE OR REDISTRIBUTION.

Patriot uzay gemisinin patlaması sonrası dünyamıza düşen parçalardan çevreye bir amdde yayılmaktadır. Bu maddeyle temas edenler ise bir anda değişmeye başlar ve Uzman psikiyatr Carol Bennell bu farklılıkların patlama ile alakasını çözen nadir insanlardandır.

9# The Abyss (1989)

abyss

James Cameron imzalı Oscar ödüllü film kayıp nükleer denizaltıyı arayan ekibin bu esnada karşılaştığı dünya dışı varlıkla olana temasını anlatıyor.

10# War of the Worlds (2005)

war-of-the-worlds-2005

Bir anda ortaya çıkan tuhaf fırtına aslında gelen uzaylıların habercisidir. Tuhaf fırtınanın toprağın yarılmasıyla ortaya çıkan savaş makineleri dünyayı yakıp yıkmaya başlar.

11# The Thing (1982)

the-thing-1982

Kuzey kutbunda geçen olayda buz katmanından çıkan “şey” herkesin şekline bürünerek insanları öldürmeye başlar.

12# Men in Black (1997)

men-in-black

Tommy Lee Jones ve Will Smith’in başrollerde yer aldığı bilimkurgu ile birlikte komedi unsurlarını da içinde barındırıyor. Uzaylı göçünü kotrol eden gizli birimde çalışan K ve J gizlilik içinde dünyayı korumaktadır.