Uçakta İkram Edilen Elmayı Yanına Alınca 500 Dolar Ceza Yedi

Paris’ten ABD’ye giden Crystal Tadlock isimli kadın, uçakta ikram edilen elmayı Denver’a gideceği bir sonraki yolculuğu için sakladığını söyledi. Aktarma yapmak için Minneapolis’e inen Tadlock’un çantaları gümrük görevlileri tarafından aranınca elma bulundu.

TARIM ÜRÜNLERİNİN BEYAN EDİLMESİ GEREKİYOR

ABD’nin Gümrük ve Sınır Güvenliği vaka hakkında yorum yapmadı ancak tarım ürünlerinin beyan edilmesi gerektiğini söyledi.

Elma Tadlock’a Delta Havayolları’na ait plastik bir torbada verilmişti. Tadlock elmayı torbasından çıkarmadığını ve Colorado eyaletinin Denver kentine yolculuğu için sakladığını söyledi.

OLAY MAHKEMEYE GİDİYOR

Elma bulunduğunda Tadlock gümrük görevlisine meyveyi uçaktan aldığını, atmasını mı yoksa yemesini mi istediklerini sordu. Bunun üzerine gümrük görevlisi Tadlock’a 500 dolar tutarında ceza kesti.

Denver’da KDVR televziyonuna konuşan Tadlock olayı mahkemeye taşımayı düşündüğünü açıkladı.

“BİR MEYVE YÜZÜNDEN SUÇLU MUAMELESİ GÖRMEK ÇOK TALİHSİZ”

Tadlock “Birinin bir meyve yüzünden yaşamak zorunda kaldıkları ve bir suçlu muamelesi görmesi gerçekten çok talihsiz” dedi.

Delta Havayolları ise konu hakkında özel bir açıklama yapmadı ancak “Tüm müşterilerimize ABD Gümrük ve Sınır Koruma protokollerini takip etmelerini öneriyoruz” dedi.