Türkiye’deki Öğretmenlerin Gerçek “Çalıkuşu” Olduğunu Gösteren Harika Fotoğraflar

Fark ettiniz mi bilmiyorum ama Türkiye’nin güzel öğretmenlerinin güzel hikayeleri dolduruyor her yeri. Doların yükselmesi, hayatın zorlaşması her gün ana haber bültenlerinde yayınlanıyor ama yükselen bir değer var: Öğretmenlik.

Hemen yakın zamandan başlayalım.

Geçtiğimiz gün KPSS sınavı vardı ve sınavda herkese kalem  dağıtıldı. Kalemler alınmayınca biliyorsunuz sıralardan yere düşüyor ve çöp oluyor bir yerden sonra. Ama bu güzel öğretmenimiz (adını bulamadık) o kalem ve silgileri toplamış öğrencilerine hediye etmiş. O gülüşü görebiliyor musunuz?

ogretmen2

Birkaç gün önce paylaştığımız Ömer öğretmen de yine o güzel insanlardan biri. Öğrencisine arkaya geç ses çıkarma uyu deyince öğrencisi gerçekten uyumuştu.
ogretmen1

Sonra Ömer öğretmenin ücretli olduğunu ve görevden ayrılacağını duyduk ama olsun o yine başka bir yerlerde insanlara umut olur:

 

Aşure Günü yaşanan ve o öğretmenlerimizin tüm öğrencilere aşure yaptığı anı da unutmayalım:

Öğrencilerin hayallerindeki oyuncakları yapan Sezen Karazincir öğretmenimizi de unutmayalım. Adanalı öğretmenin hikayesini ve o güzel oyuncakları hatırlamak isterseniz: link
sezen-karazincir2

Öğrencilerine farklı bir okul mümkün dedirten Ahmet Naç öğretmenimizi de unutmayalım. Hatırlarsanız okulu ve sınıfı öğrenciler için cazibeli bir yer haline getirmişti. Onun TedxIstanbul için yaptığı konuşmayı da sizinle paylaşalım.

Yeni atandığı okulun boyasız olduğunu görünce okulu boyayan Yusuf Açar: link
yusufacar

Bu liste dışında da bizim haberimiz olmadan Anadolu’daki çocuklara ilim, bilim öğreten ve her şeyden önemlisi insanlık öğreten nice fedakar Çalıkuşu var.

Hepsine binlerce kez teşekkür ediyoruz.
Atatürk, “Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” derken sizin gibi güzel öğretmenleri anlatmış.

Elinize emeğinize sağlık.