142 Pokemon Yakalayan İlk Kişi Olarak Hayatının Hediyesini Aldı!

2-42

Pokémon Go oyuncusu Nick Johnson, bir haftada çoğu Pokemon Go oyuncusunun hayal edemeyeceği bir şey yaptı: Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan tüm 142 Pokémonu da yakaladı!

Teknoloji alanında çalışan ve Pokéfan sertifikalı bu kişi, Pokédex ekranının görüntüsünü de kanıt olarak bizlere sundu. Şimdi ise, geriye kalan ve dünyanın sadece diğer bölgelerinde bulunan sanal canavarları da yakalamak için dünya turuna çıkmak için kollarını sıvadı. En iyi tarafı ise ne mi? Tüm yapacağı yolculuklar bedava olacak!

Uluslararası seyahat firması Marriott Rewards, Avrupa, Japonya ve Avustralya’da kalan Pokémonların yakalanmasında Johnson’a yardım etmek için ona sponsor oldu. Yüksek sosyetenin bir parçası olan şanslı Pokémon Go oyuncusu, tüm üç kıtada da Mr. Mime, Farfetch’d ve Kangaskhan için gözünü dört açacak. Bölgesel tabanlı Pokémon bularak, koleksiyonunu tamamlayacak.

1-53

“İnanılmaz hissediyorum” diyor Johnson. “Çok fazla dinlenecek, egzersiz yapacak ve yeni insanlarla tanışacak zamana sahiptim. Daha da sağlıklı hissediyorum ve sanırım 3-4 kilo da verdim.”

Telefonundaki Sağlık Uygulamasına göre, oyunun 6 Temmuz’da yayımlanmasından bu yana her gün ortalama 12 kilometre yol kat etmiş. Av gezileri boyunca, gece 2’den 5’e kadar ayaktaymış.

Egzersiz dışında, oyunun işte iyi bir performans sergilemesinde ona yardımcı olduğunu söylüyor.

Dediğine göre, çocukluk hayali olan Pokemon eğitmeni olmak sonunda gerçekleşti.

Arayışında başarılar diliyor ve onu kutluyoruz.