Trump İki Hindiyi Affetti

Amerika’nın Sesi’nin aktardığına göre Bread (Ekmek) ve Butter (Tereyağ) adlı iki hindi, emeklilik günlerini Virginia Politeknik Enstitüsü’ndeki Gobblers Rest adlı çiftlikte geçirecek.

SİYASİ ESPRİLER

Trump hindi affı töreni sırasında siyasi içerikli espriler de yaptı, hakkında başlatılan azil soruşturması kapsamında ifade veren yetkililere ve Temsilciler Meclisi İstihbarat Komisyonu Başkanı Adam Schiff’e atıfta bulundu. “Bread ve Butter her koşulda sakin kalacak şekilde yetiştirildi. Bu çok önemli olacak çünkü her ikisine de Adam Schiff’in bodrum katındaki oturumlarına Perşembe günü çıkmaları yönünde celp geldi” dedi.

MEDYAYA GÖNDERME

Trump hindi affı töreni sırasında medyaya da yüklendi, “Bu affın medyada çok popüler olmasını bekliyorum. Ne de olsa hindiler akbabalarla yakın ilişkili” dedi.

BEYAZ SARAY’DAN HİNDİ PAYLAŞIMLARI

Kuzey Carolina’dan başkent Washington’a getirilen iki hindi Beyaz Saray’daki af töreninden önce, Willard Otel’inde dinlendi. Beyaz Saray’ın sosyal medya hesaplarından paylaşılan bilgilere göre, “Ekmek” adlı hindinin en sevdiği spor basketbol. “Tereyağ” adlı hindi de en çok tatlı patates kızartması yemekten hoşlanıyor.